Home Tag "#lajmelifestyle"

Disa mënyra praktike për të hequr qafe mushkonjat brenda shtëpisë tuaj

0
Mushkonjat janë një shqetësim për shumicën prej nesh gjatë muajve të pranverës dhe verës. Prania e mushkonjave brenda shtëpisë suaj mund t’ju bezdis pa masë. Trajtimi i mushkonjave brenda shtëpisë tuaj është pak më ndryshe se trajtimi i lëndinës tuaj jashtë. Ne kemi mbledhur një listë këshillash për t’ju ndihmuar ju dhe familjen tuaj të […]

Parashikimi i motit, 29 qershor 2023

0
Sipas MeteoAlb, kthjellimet do të karakterizojnë kushtet e motit në të gjithë territorin e vendit gjatë gjithë paradites, por orët e pasdites, do të sjellin shtim të vranësirave në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore duke rrezikuar shira ku herë pas here do të jenë në formë rrebeshi. Në mbrëmje dhe gjatë natës do të këtë […]

Horoskopi ditor, 29 qershor 2023

0
Dashi Një ditë e rëndësishme ju pret nëse duhet të shpengoni veten. Muaji qershor do të mbyllet në një mënyrë interesante, një prelud i shkëlqyer për një korrik premtues. Nëse keni qenë të fortë dhe të durueshëm deri më tani, tani keni atë që duhet për të rikuperuar dhe për të fituar avantazhe. Kaloni pak kohë cilësore edhe […]

Ja disa nga problemet shëndetësore të shkaktuara nga moti i nxehtë

0
Jini të vetëdijshëm për simptomat e problemeve të zakonshme shëndetësore të përjetuara gjatë verës, në mënyrë që të merrni ndihmë mjekësore nëse nuk ndiheni mirë. Dehidratim dhe mbinxehje Nxehtësia ekstreme dhe kushtet e thata mund t’ju bëjnë të dehidratoheni dhe trupi juaj të mbinxehet. Është e rëndësishme të hani një dietë të ekuilibruar për të […]

Parashikimi i motit, 28 qershor 2023

0
Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët dhe temperaturat relativisht të larta do të jenë dominante në të gjithë territorin e vendit gjatë orëve të paradites, por pjesa e dytë e ditës të sjellë kalime vranësirash të lehta ku më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat malore Veriore dhe Verilindore duke gjeneruar rrebeshe afat-shkurtra shiu. […]

Horoskopi ditor, 28 qershor 2023

0
Dashi Më në fund Hëna nuk është më kundër saj dhe sjell pak qetësi. Në fushën e punës, ata që kryejnë profesionin e tyre mund të mbështeten në sukses të mirë. Nëse mundeni, bëni diçka argëtuese, kjo do t’ju ndihmojë humorin. Demi Hëna është në opozitë dhe për këtë do ndiheni shumë të lodhur. Në vendin e punës, […]

7 Efektet anësore që shkaktohen nga konsumimi i ilaçeve për të rritur potencën seksuale  

0
Disfunksioni erektil, i njohur gjithashtu si impotencë, është paaftësia për të arritur ose mbajtur një ereksion. Eksitimi seksual i mashkullit është kompleks. Ai përfshin hormonet, trurin, emocionet, muskujt, nervat dhe enët e gjakut. Mosfunksionimi erektil mund të jetë rezultat i një problemi me ndonjë nga këto pjesë të trupit. Megjithatë, në një përqindje të madhe […]

Horoskopi ditor, 27 qershor 2023

0
Dashi Në këtë periudhë jeni të mbushur nga një dozë e madhe energjie dhe kreativiteti, ndaj përpiquni ta shfrytëzoni sa më shumë. As mos mendoni të mbylleni në shtëpi! Kushtojini vëmendje ekuilibrit të brendshëm, turbulencave të mundshme që mund të krijojnë një diskutim. Jeni duke përjetuar një moment magjik për sa i përket vetëvlerësimit. Demi Gjallëria juaj ka […]

Ja disa mënyra si të hiqni nga gishti unazën që ju ka ngecur

0
Ka disa mënyra të thjeshta që mund t’ju ndihmojë të hiqni një unazë që ju ka ngecur në gishtin tuaj: 1.Vendoseni gishtin tregues butësisht në unazën e mbërthyer dhe gishtin e madh poshtë. Filloni të rrotulloni unazën butësisht përpara dhe mbrapa, ndërsa ngadalë tërhiqni unazën jashtë. 2.Sigurohuni që të mos tërhiqni dhe tërhiqni shumë. Mund […]

Jeni kurioz t’i dini! Ekspertët cilësojnë këto ngjyra më IN të verës

0
Me rritjen e temperaturës jashtë, emrat prestigjoz të modës ndihen të detyruar të fusin përsëri ngjyrat e ndezura në veshjet tona. Nuancat e gjalla, të tilla si portokallia dhe bruz, gjithmonë duket se përfundojnë në kombinim. Por për vitin 2023, ngjyrat në trend të verës ndihen disi të papritura. Për shembull, ngjyrat neutrale, të cilat […]