Home Tag "#lajmelifestyle"

Horoskopi ditor, 6 shkurt 2023

0
Dashi Do të mund të përballoni disa çështje delikate të punës me forcë dhe iniciativë. E vetmja pengesë e kësaj dite mund të jetë nxitimi. Dëshira për të zgjidhur menjëherë situatat që do të bëhen më të qarta brenda pak muajsh. Në çdo rast, shtyni vendimet në lidhje me financat, për shembull rirregullimin e shtëpisë, apo dalje […]

Pse shikojmë ëndrra? Zbuloni se çfarë fshihet pas tyre

0
Ëndrrat janë në thelb histori që i luajmë në kokën tonë brenda natës. Ato ose mund të ndjekin një rrëfim të drejtpërdrejtë ose të jenë abstrakte, duke pasur pak ose aspak kuptim. Shumë ekspertë të gjumit vlerësojnë se ne shohim 3-6 ëndrra në natë dhe rreth 95% e përmbajtjes së këtyre ëndrrave harrohet të nesërmen. […]

Horoskopi ditor, 5 shkurt 2023

0
Dashi Dita e sotme favorizon të dashuruarit, ndërsa në punë është koha për të vazhduar iniciativat më të mira. Në punë nuk ju mungon kënaqësia, por duhet të punoni pak më shumë dhe të mendoni për të ardhmen. Demi Beqarët kanë nevojë për garanci dhe të dielën dikush do jetë veçanërisht intolerant me ata që nuk […]

Disa arsye pse duhet të lini një marrëdhënie toksike, ja çfarë mund të bëni

0
Ata janë fizikisht abuzues Çdo kontakt fizik që nuk është i dëshiruar ose i synuar për të kontrolluar, poshtëruar ose ndëshkuar konsiderohet abuzim fizik dhe është jashtëzakonisht i dëmshëm fizikisht, mendërisht dhe emocionalisht. Janë Abuzues Mendor Abuzimi mendor nënkupton çdo gjë që dikush mund të thotë për t’ju kontrolluar ose për t’u siguruar që ata […]

Parashikimi i motit, 3 shkurt 2023

0
Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të jetë nën ndikimin e vranësirave të shpeshta të cilat do të zhvillohen përkohësisht duke sjellë reshje të pakta shiu dhe dëbore në territorin shqiptar. Parashikohet që orët e mesditës dhe pasdites të sjellin përmirësim të dukshmë të kushteve atmosferike duke bërë që të kemi edhe intervale […]

Horoskopi ditor, 2 shkurt 2023

0
Dashi Jeta shoqërore do të ndikohet mirë nga këto yje. Nëse keni një aktivitet në kontakt me publikun ose kërkoni miratim, dijeni që kjo është një periudhë e rëndësishme, pasi çdo gjë mund ta përballoni me guxim. Zgjedhjet që keni në mendje do të përfundojnë në pranverën e 2023. Edhe nëse prisni një përgjigje ligjore, […]

Parashikimi i motit, 31 janar 2023

0
Sipas MeteoAlb, deri në orët e pasdites Shqipëria do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta, ku pritet që në zonat malore vranësirat të jenë më të dukshme. Parashikohet që vranësirat herë pas here të pësojnë zhvillime të përkohshme në zonat Veriore dhe Lindore duke krijuar mundësi për momente të pakta me […]

Ja si t’i trajtoni me kura natyrale plagët në gojë 

0
Puçrat në gojë të njohura ndryshe me termin plagët e ftohjes shfaqen si flluska të mbushur me lëngje nën sipërfaqen e lëkurës rreth gojës ose në buzë. Ato mund të hapen, të rrjedhin dhe të formojnë kore, duke zgjatur për rreth 7 deri në 10 ditë. Ato 7 deri në 10 ditë mund të jenë […]

Horoskopi ditor, 30 janar 2023

0
Dashi Ka të ngjarë të ketë shumë gjëra për të bërë sot. Një sërë situatash që do t’ju duhet t’i përballoni disi çdo orë. Mbroni idetë tuaja me shpatë vetëm nëse jeni vërtet të sigurt për atë që po bëni. Në dashuri, në marrëdhëniet me të tjerët, në miqësi, nuk duhet të teproni me diskutimet, por të shtyni […]