Home Tag "#lajmelifestyle"

Parashikimi i motit, 9 mars 2023

0
Sipas MeteoAlb, mbetet e paqëndrueshme situata atmosferike në të gjithë territorin e vendit duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë dominante në bregdet dhe zonat e ulëta, por në sasi të pakta. Ndërsa, zonat malore do të kenë reshje dëbore me intensitet të ulët. Gjatë orëve të pasdites dhe në vijim, pritet përmirësim gradual i […]

Horoskopi ditor, 9 mars 2023       

0
Dashi Gjatë orëve në vijim do të ketë një rikuperim në dashuri për ju por do të ketë edhe probleme në punë që duhet të menaxhoni. Të gjitha për shkak të Saturnit dhe Jupiterit kundër njëri-tjetrit. Sidoqoftë, mos u shqetësoni: gjërat do të zgjidhen në mënyrën më të mirë më shpejt nga sa mund ta imagjinoni. Demi […]

8 pozicionet më të mira seksuale për të mbetur shtatzënë

0
Në rregull, tani po pyesni veten: Cilat janë pozicionet më të mira seksuale për të konceptuar një fëmijë? Nuk ka asgjë magjike (ose të pagabueshme) në këto metoda; ato janë thjesht alternativa juaj më e mirë për marrjen me efikasitet të spermës në vezë. Misionar/ Missionary E provuar dhe e vërtetë, njeriu në krye e […]

Vuani prej tyre, këto janë disa arsyet pse ju dridhen duart papritur

0
Sëmundja e Parkinsonit Kur jeni në këtë gjendje, dora juaj dridhet sepse qelizat e trurit që u thonë muskujve tuaj të lëvizin. Dridhja zakonisht fillon nga njëra anë, por me kalimin e kohës mund të përhapet në anën tjetër. Ju gjithashtu mund të lëvizni më ngadalë, të keni probleme me ekuilibrin ose të zbuloni se […]

Parashikimi i motit, 8 mars 2023

0
Sipas MeteoAlb, kushtet e qëndrueshme atmosferike parashikohet të jenë prezente në pjesën më të madhe të vendit në orët e para të ditës duke sjellë dominim të kthjellimeve dhe kalime të pakta të vranësirave të cilat më të dukshme do të jenë në zonat lindore. Parashikohet që në pjesën e dytë të ditës vranësirat të […]

A ju ndodh shpesh? Ja pse ndiheni sikur po bini teksa jeni duke fjetur

0
Gjumi duhet të jetë një nga periudhat më relaksuese të ditës. Ju shkoni në shtrat për të fjetur filloni të ndjeni se truri juaj po ngadalësohet … dhe më pas befas përjetoni një ndjesi tronditëse rënieje. Është sikur të keni numëruar gabim numrin e shkallëve teksa po ecnit. Kjo ndjesi rënieje përpara gjumit është fenomeni […]

Parashikimi i motit, 7 shkurt 2023

0
Sipas MeteoAlb, vendi ynë përgjatë gjithë ditës së martë parashikohet të përfshihet nga kushtet e paqëndrueshme atmosferike të cilat do të sjellin gjatë paradites vranësira të shpeshta të cilat do të gjenerojnë reshje shiu, ku më të dukshme do të jenë në zonat veriperëndimore dhe jugore të Shqipërisë. Ndërsa në orët në vijuese parashikohet që […]