Home Tag "rudina"

Hygerta Sako rrëfehet për herë të parë për divorcin dhe vajzën

0
Ne e mbajnë mend vajzën e saj nga disa foto që qarkulluan ndoshta nga ndonjë revistë, kur ajo ishte ende bebe. Po vitet kanë kaluar dhe tani është një zonjushë e rritur. Hygerta Sako, ish-missi shqiptar ishte e ftuar te Rudina për të folur për eksperiencën e saj si gazetare sportive, por edhe për jetën […]

‘Hajde foto Hajde’ – Foto e Rudinës surprizon Amin

0
Ka foto dhe foto. Kjo e Rudina Dembacajt është një nga ato më romantiket që kemi parë ndonjëherë të publikohet nga artistët shqiptarë. Rudina dhe Aleksi i saj, bënë një foto në det, nën perëndim dhe s`mund ta shajmë. E gjitha perfekte. Përshkrimi që aktorja i bëri ishte paksa humoristik, ama foto mbetet e gjitha […]

Rudina Magjistari, entuziaste në nisjen e sezonit

0
Pranohet apo jo hapur, të gjithë e ndjejnë presionin e shifrave të shikueshmërisë, pasi në njëfarë mënyre matet impakti. Dje ishte nisja e sezonit të ri televiziv për programin “Rudina” dhe ajo ndau me ndjekësit shifrat. Duket se këtë herë ishte arritur rekordi krahasuar edhe me sezonin e kaluar. Siç edhe vetë moderatorja e ka […]

Kur vëllezërit i thoshin: ‘Nuk do të marrë askush për grua’

0
E nisi karrierën në moshë të re dhe vëllezërit e saj ishin skeptikë për shkak të udhëtimeve të shumta që bënte. I duhej të vinte në Tiranë për shfaqje të ndryshme dhe familja mendonte se kjo nuk ishte një punë për vajza. Fatmira Breçani ishte e ftuar te Rudina dhe ka rrëfyer për gjithë vështirësitë […]

Kush është shoku i ngushtë i Rudina Magjistarit?

0
Rudina Magjistari duket se është shkëputur paksa nga jeta televizive, me ardhjen në jetë të vogëlushes së saj Mia. Mirëpo edhe pse pak larg nga televizori, Rudina vazhdon të qëndrojë pranë miqve dhe fansave të saj në rrjete sociale. Ajo ka postuar ditët e fundit një foto dhe ka shkruar: “With my best friend”, “Me […]