Home Tag "rudina"

Njihuni me çiftin shqiptar të mbuluar me tatuazhe

0
Paola Hila dhe Kristi Firi ishin të ftuar në emisionin “Rudina”, në Tv Klan nga ku treguan se si nisi pasioni për tatuazhet dhe tatuazhet e para që kanë bërë. Pjesë më e madhe të trupit të tyre është e mbuluar me tatuazhe dhe për ta arti vizual është shndërruar në një stil jetese. “Tatuazhi i […]

Ti vetë kur do bëhesh nënë? Ja si i përgjigjet Fifi Rudinës

0
Mbrëmë, Fifi ishte e ftuar në “Rudina” për të ndarë me publikun projektet e reja në muzikë, bilancin e një viti të suksesshëm që la pas, por edhe më shumë për jetën personale. Prej afro 3-vjetësh, Fifi po jeton në Tiranë, ku edhe është angazhuar me muzikën live. Të kesh një nip si të Fifi, […]

Çfarë ndodhi në studion e Rudinës? Pse lotoi Jonida Vokshi?

0
Aktorja dhe moderatorja Jonida Vokshi e ftuar tek “Rudina” foli mbi projektet e fundit në anën profesionale, pasionin për aktrimin të cilin e ka pasur që në fëmijëri dhe për moderimin e emisionit “Thurje”. Sa i përket jetës private, Jonida nuk preferoi të zbulonte nëse ishte apo jo në një lidhje duke u shprehur: “Jam […]

Serioziteti dhe hareja në një foto

0
Dy femra të ekranit, dy diva me karrierë të ndryshme, por në të njëjtin projekt. “Dance With Me“, ka bërë bashkë Rudina Dembacajn dhe Valbona Selimllarin. Valbona ka ripostuar një foto të Rudinës, përkahë së cilës shkruhet “Me te bukuren e Shqiperise ,ne ora 20:15 live ne ” Në kuadrin e përbashkët duket sikur Rudina […]

Big Mama rrëfen arsyen e emrit të saj artistik

0
Big Mama, kështu e njohim të gjithë këngëtaren nga Tetova e Maqedonisë por emri i saj i vwrtetw wshtw Besiana Kasemi. Por pak nga ne e dinë emrin e saj të vërtet apo arsyen se përse ajo e ka këtë emër arti. Big Mama ka bërë një rrëfim të ndjerë te Rudina Magjistari. Ajo na […]

Hygerta Sako rrëfehet për herë të parë për divorcin dhe vajzën

0
Ne e mbajnë mend vajzën e saj nga disa foto që qarkulluan ndoshta nga ndonjë revistë, kur ajo ishte ende bebe. Po vitet kanë kaluar dhe tani është një zonjushë e rritur. Hygerta Sako, ish-missi shqiptar ishte e ftuar te Rudina për të folur për eksperiencën e saj si gazetare sportive, por edhe për jetën […]

‘Hajde foto Hajde’ – Foto e Rudinës surprizon Amin

0
Ka foto dhe foto. Kjo e Rudina Dembacajt është një nga ato më romantiket që kemi parë ndonjëherë të publikohet nga artistët shqiptarë. Rudina dhe Aleksi i saj, bënë një foto në det, nën perëndim dhe s`mund ta shajmë. E gjitha perfekte. Përshkrimi që aktorja i bëri ishte paksa humoristik, ama foto mbetet e gjitha […]

Rudina Magjistari, entuziaste në nisjen e sezonit

0
Pranohet apo jo hapur, të gjithë e ndjejnë presionin e shifrave të shikueshmërisë, pasi në njëfarë mënyre matet impakti. Dje ishte nisja e sezonit të ri televiziv për programin “Rudina” dhe ajo ndau me ndjekësit shifrat. Duket se këtë herë ishte arritur rekordi krahasuar edhe me sezonin e kaluar. Siç edhe vetë moderatorja e ka […]

Kur vëllezërit i thoshin: ‘Nuk do të marrë askush për grua’

0
E nisi karrierën në moshë të re dhe vëllezërit e saj ishin skeptikë për shkak të udhëtimeve të shumta që bënte. I duhej të vinte në Tiranë për shfaqje të ndryshme dhe familja mendonte se kjo nuk ishte një punë për vajza. Fatmira Breçani ishte e ftuar te Rudina dhe ka rrëfyer për gjithë vështirësitë […]