Home Tag "#sexual"

Mësoni 7 arsyet pse dimri është stina më e mirë për seks

0
Dimri do të thotë të mblidheni në shtrat së bashku. Do të thotë të përqafohesh, të ndërtosh fortesa me batanije dhe më pas të bësh seks brenda tyre. Do të thotë të pish çokollatë të nxehtë ose musht uiski më pas, duke u shijuar në atë shkëlqimin post-koital në vend që të vraposh për të […]

Zbuloni 6 pjesët e trupit të ndjeshme ndaj kënaqësisë që nuk e dinit se ekzistonin

0
1.Perineumi Perineumi është “ajo pjesa e vogël e lëkurës midis organeve gjenitale dhe rektumit, e cila mund të japë kënaqësi të pamasë”. Sugjerohet ta stimuloni me gishtat, gjuhën ose vibratorin tuaj të preferuar. 2.Gishtërinjtë e këmbës Gishtërinjtë e këmbës është një tjetër zonë eksituese. Provoni të thithni gishtat e partnerit tuaj dhe do të shihni […]

Si ndikon depresioni në seks, ja si mund të gjeni zgjidhje

0
Depresioni mund të ketë një ndikim të thellë në marrëdhëniet seksuale. Mund të pengojë aftësinë tonë për t’u ndjerë të sigurt emocionalisht me partnerin tonë dhe mund të na heqë dëshirën dhe kënaqësinë e lidhjes seksuale. Disa nga problemet më të zakonshme që mund të shkaktojë depresioni: Mungesa e kënaqësisë Njerëzit në depresion nuk gjejnë […]

5 arsye pse femrat kanë neveri të bëjnë seks oral

0
Agresiviteti nuk ju ndihmon aspak. Ankesa më e madhe e grave lidhet me faktin se partneri i tyre i shtynë kokën me egërsi gjatë seksit oral. Pavarësisht nga ajo që shihni në pornografi, shumë femra bezdisen nga ky veprim. Në vend të kësaj, jepini partneres suaj komplimente. Nuk e njoftoni paraprakisht. Pak femra pëlqejnë të […]

Vëmendje! Këto janë 15 idetë argëtuese seksi që duhet të provoni me patjetër

0
1.Provoni të ndani biseda seksi me partnerin tuaj. 2.Flisni piset. 3.Lexoni histori seksi. 4.Provoni një hobi të ri. 5.Eksperimentoni në një vend interesant. 6.Provoni të shikoni pornografi. 7.Bëhu më i guximshëm. 8.Flirtoni me një person tjetër. 9.Flini lakuriq. 10.Përdorni lodra seksi. 11.Dërgoni foto erotike. 12.Kryeni lojëra me role. 13.Provoni një pozicion të ri. 14.Merni kontrollin […]

10 mënyra se si seksi ju jep një ‘epsh’për jetën

0
1. Rrit dëshirën seksuale. 2. Ju dhuron një shëndet mendor të rregullt. 3. Ju rrit imunitetin. 4. E kthen jetën tuaj në një  jetë aktive. 5. ‘Shpëtim’ nga kanceri i prostratës. 6. Ndihmon një qarkullimin e rregullt të gjakut. 7. Menaxhimi i lehtë i dhimbjeve menstruale. 8. Rregullon çrregullimet e gjumit. 9. Ju bën të ndiheni […]

Disa arsye alarmante pse niveli i dëshirës seksuale ulet                                                                                                                

0
Stresi Vrasësi kryesor i dëshirës seksuale është stresi. Trupi nuk reagon aspak mirë ndaj stresit. Nëse jemi në vështirësi në punë ose në shtëpi me familjen, mund të zbulojmë se mendimi ynë bëhet aq negativ sa ndikon në emocionet tona. Stresi emocional shpesh do të ndikojë në funksionin fizik, duke përfshirë dëshirën dhe performancën seksuale. […]