Home Tag "sonila meco"

Sonila Meço ka ditëlindjen. Nuk do e besoni sa vjeç mbush gazetarja bukuroshe

0
Me një karrierë të gjatë në fushën e gazetarisë Sonila Meço është ndër personalitetet kyç në median shqiptare. Përveçëse e zonja në profesionin e saj, Sonila është dhe ndër personaazhet publike më të komentuara edhe për pamjen e saj fizike. Ditën e sotme moderatorja simpatike feston ditëlindjen dhe mbush plot 41-vjeçe, ndërkohë është konsideruar gjithmonë ndër femrat […]

Sonila Meço në tavolinë me biznesmenin e fuqishëm. Provokon apo lajmëron rikthimin në Top Channel

0
Së fundmi dy emra po përfliten për drejtimin e emisionit “Top Story” tashmë pas largimit të Ballës. I pari është emri i  gazetares dhe moderatores së njohur Sonila Meço që aludohet të zëvendësojë Sokol Ballën në karrigen drejtuese të “Top Story”. Ditën e djeshme gjithashtu është thuajse konfirmuar se në vend të tij do të shkojë Ylli […]

Si e kalon Sonila Meço kohën me të bijën?

0
Të kalosh kohë me fëmijën nuk mjafton. Koha e shpenzuar me ta nuk është asnjëherë e tepërt dhe duhet të jetë efektive. Sonila Meço di sesi ta shpenzojë. Ajo dhe Amaris kanë shkuar për bouling dhe Sonila ia dha vajzës një mesazh. Si duhet të gjuash? “Rëndësi ka të gjuash Amaris, fort, përqëndruar, me dëshirë…”, […]

Mami Sonila ia bëri pushimet edhe më të këndshme të bijës

0
Psikologë apo ekspertë të ndryshëm nxjerrin lista të cilat tregojnë se çfarë një njeri duhet të bëjë deri në një moshë të caktuar. Ç`kanë thënë psikologët për fëmijët e moshës 6-vjeçare? Sonila Meço, si një mama e kujdesshme e ka lexuar listën me vëmendje dhe në konsensus me Amaris i kanë kryer të gjitha pikat […]

Sonila Meço rikthehet në televizion?

0
Ka disa kohë që është shkëputur nga ekrani dhe vetëm dje dolën disa fjalë për një rikthim të sajin në televizion, specifikisht në edicionin e lajmeve. Vetë Sonila i ka mohuar këto zëra dhe ka treguar se do të kishte preferuar ta kishin pyetur më parë mbi vërtetësinë e atij lajmi. Momentalisht nuk do të […]

Ditëlindjet si mami e kthejnë në fëmijëri

0
Ka ditëlindje të lumtura fëmijësh, por ka edhe ditëlindje mamash. Kur rritesh dhe bëhesh me fëmijë mund të përjetosh emocione fëmijënore në çastet kur i vogli ose e vogla të bën dhuratë. Mund të jetë një vizatim, apo ndonjë gjë abstrakte e bërë me duar që të ndriçon ditën dhe i jep ditëlindjes kuptimin e […]

Kush është terapia më e mirë sipas Sonila Meços?

0
Sonila Meço nuk i kursen këshillat, apo opinionet e saj jo vetëm në emisionet në të cilat ftohet, por edhe në rrjete sociale. Marrë shkas nga gjithë situatat politike, apo sociale që krijohen në Shqipëri e komentet e pafundme që ndjekin këto ngjarje, Sonila i ka dhënë një tjetër sens. Ajo e ka ndryshuar vëmendjen […]