Home Tag "west side family"

Sot ditëlindja e Dr. Florit, West Side Family kanë një dhuratë…

0
  28 shkurti përkon me ditëlindjen e Dr.Florit dhe ka qenë Landi ai që nëpërmjet një ‘InstaStory’ dje ka lajmëruar se diçka po vjen. “Nesër datëlindja jote Floro. Duke punuar për dhuratën tënde… Familja, shihemi nesër, ju njoftojmë”, -ka shkruar ai dje. Pas amanetit me titull “Beso”, mesa duket djemtë e West Side Family, kanë […]

Xhiku i vogël?! Kush është pjestari i ri i West Side Family

0
Landi i WSF mund të thuhet se është tashmë figura qëndrore e grupit. Karizmatik dhe i hijshëm, i fokusuar artistikisht dhe me një vokal të pjekur. Ndoshta kjo është edhe arsyeja se prej kaq shumë vitesh publiku e do dhe e pëlqen aq shumë. Si një figurë publike, ai është shumë aktiv në rrjetin social […]

Landi i “West Side Family”: “…lashë këngën për një femër”

0
Landi dhe Rozana e cikën tërthorazi me fjalë, kuptimin e këngës ‘Mesazh’ që flet për lidhjen e dashurisë së Landit me një vajzë. Ishte hit i asaj kohe dhe mori vëmendje të madhe në publik. Fjori ka dashur ta ngacmojë më tej këtë çështje, duke pyetur më konkretisht… I ftuar në emisionin satiriko-investigativ ‘BOOM’, këngëtari Landi Hysi i grupit West Side […]

West Side Family në “Wake Up”: Dedikim për Dr. Florin

0
E filluan me një histori shumë interesante, por të trilluar, për tu dhënë mirseardhjen në studio Mirit dhe Landit të West Side Family. “Beso” rikthen në skenën muzikore grupin West Side Family, grup që i kishte munguar publikut prej afro 8 vitesh. Por tre vjet pas ndarjes nga jeta të Dr. Florit, pjesëtar i grupit, […]

Aurela Gaçe fjalë zemre për klipin e West Side Family

0
Aurela Gaçe duket se ka diçka për të thënë pas publikimit të këngës më të re nga “West Side Family”, “Beso”. Ajo ka qenë mjaft e lidhur me kantautorin Dr.Flori pasi së bashku kanë realizuar bashkëpunime të shumta. Gaçe ka publikuar këngën në rrjete sociale, duke treguar se është emocionuar pafund nga kjo këngë, përmes […]

Vajza e Dr.Florit feston ditëlindjen, Landi i WSF ka një urim emocionues

0
Një urim mjaft i ndjerë ka ardhur nga Landi,  i grupit “West Side Family”, për vajzën e kantautorit të ndjerë Dr.Flori. Kaltrina, vajza e Dr.Flori,  festoi ditën e saj të lindjes. “Uroj të kërcesh nga lumturia! GJATË! SHUMË GJATË! Uroj të kërcesh mbi çdo pengesë sado e madhe qoftë! LART! LARG! MAJTAS! DJATHTAS! Uroj të kërcesh! […]

‘Nxehet’ Landi Hysi – Kush e ka mërzitur artistin?

0
Landi Hysi, ose siç të gjithë e quajnë, Landi i “West Side Family”, ka shprehur indinjatën e tij hapur rreth disa reperave që interpretojnë sot. Ai nuk ka folur me emra konkret, por e ka trajtuar si një fenomen jo vetëm shqiptar. Kudo në botë është duke ndodhur e njëjta situatë dhe kjo është diçka […]