Home Tag "west side family"

“Shumë artistë këndojnë shqip, por nuk janë shqip” West Side Family, origjinaliteti si pikë e rëndësishme referimi

0
  Origjinaliteti dhe identifikimi me një emër dhe një stil muzikor të caktuar është i rrallë në tregun muzikor shqipëtar. Shumë artistë preferojnë të jenë aktivë dhe të eksperimentojnë në rryma të ndryshme muzikore, pa pasur një baze stabël ku të mund të identifikohen për një afat të gjatë kohor. Por padyshim që përkushtimi ndaj […]

Landi i West Side Family së shpejti baba?!

0
Më simpatiku i grupit të njohur “West Side Family” së shpejti do të bëhet baba, ose të paktën kështu ka lënë të kuptohet. Mund ta merrni dhe me shaka po të doni por një gjë të tillë e ka konfirmuar vetë këngëtari i njohur në një intervistë në emisionin “Thumb” të Aulona Mustës dhe Fatma […]

Sot ditëlindja e Dr. Florit, West Side Family kanë një dhuratë…

0
  28 shkurti përkon me ditëlindjen e Dr.Florit dhe ka qenë Landi ai që nëpërmjet një ‘InstaStory’ dje ka lajmëruar se diçka po vjen. “Nesër datëlindja jote Floro. Duke punuar për dhuratën tënde… Familja, shihemi nesër, ju njoftojmë”, -ka shkruar ai dje. Pas amanetit me titull “Beso”, mesa duket djemtë e West Side Family, kanë […]

Xhiku i vogël?! Kush është pjestari i ri i West Side Family

0
Landi i WSF mund të thuhet se është tashmë figura qëndrore e grupit. Karizmatik dhe i hijshëm, i fokusuar artistikisht dhe me një vokal të pjekur. Ndoshta kjo është edhe arsyeja se prej kaq shumë vitesh publiku e do dhe e pëlqen aq shumë. Si një figurë publike, ai është shumë aktiv në rrjetin social […]

Landi i “West Side Family”: “…lashë këngën për një femër”

0
Landi dhe Rozana e cikën tërthorazi me fjalë, kuptimin e këngës ‘Mesazh’ që flet për lidhjen e dashurisë së Landit me një vajzë. Ishte hit i asaj kohe dhe mori vëmendje të madhe në publik. Fjori ka dashur ta ngacmojë më tej këtë çështje, duke pyetur më konkretisht… I ftuar në emisionin satiriko-investigativ ‘BOOM’, këngëtari Landi Hysi i grupit West Side […]

West Side Family në “Wake Up”: Dedikim për Dr. Florin

0
E filluan me një histori shumë interesante, por të trilluar, për tu dhënë mirseardhjen në studio Mirit dhe Landit të West Side Family. “Beso” rikthen në skenën muzikore grupin West Side Family, grup që i kishte munguar publikut prej afro 8 vitesh. Por tre vjet pas ndarjes nga jeta të Dr. Florit, pjesëtar i grupit, […]

Aurela Gaçe fjalë zemre për klipin e West Side Family

0
Aurela Gaçe duket se ka diçka për të thënë pas publikimit të këngës më të re nga “West Side Family”, “Beso”. Ajo ka qenë mjaft e lidhur me kantautorin Dr.Flori pasi së bashku kanë realizuar bashkëpunime të shumta. Gaçe ka publikuar këngën në rrjete sociale, duke treguar se është emocionuar pafund nga kjo këngë, përmes […]