Home Tag "zvicerr"

Diçka e çuditshme është parë pas shpinës së 2Ton

0
2Ton është duke qëndruar në Zvicër për angazhimet që ka atje. Përveç koncerteve të shumta që mban në këtë vend, 2Ton gjen kohë edhe për të kaluar kohën në disa vende private ku shërbehet ushqim. Në një foto që ai ka publikuar në instagram, tregon se është duke pritur që t’i shërbehet ushqimi, madje ai […]

Florjana Garo e penduar për ikjen nga Shqipëria? Ja si shprehet ajo

0
Floriana ka bërë një zgjedhje me zemër, kur është shpërngulur në Zvicer, pranë partnerit të saj Enis Dacit, që jeton dhe punon atje. Pas shkëputjes nga televizioni nuk vonoi edhe largimi nga Shqipëria, që qe edhe arsyeja e të parës. Por tashmë moderatorja bukuroshe, shprehet paksa e penduar për ikjen e saj. “Unë e zgjodha […]

Shfaqet çifti Mimoza dhe Seldi pas ceremonisë së fejesës

0
Vetëm para disa ditësh ata kanë lidhur dashurinë e tyre me fejesë në një festë private në Zvicërr. Pas fejesës shumë të përfolur të tyre Seldi dhe Mimoza janë shfaqur sërish bashkë duke drekuar ditën e djeshme në një restorant në Zvicërr. Por ata nuk kanë qënë vetëm, dreka është shoqëruar edhe më përsona të […]

Top 20 vendet ku duhet të udhëtoni këtë verë

0
Vera është një kohë ideale për të marrë një pushim nga jeta e përditshme dhe për të bërë disa udhëtime. Kjo është arsyeja pse ne kemi vënë së bashku këtë listë me 20 vende për të vizituar këtë verë, duke bërë zgjedhjet tona nga destinacionet gjithnjë e më popullore që e bënë listën tonë të […]

Top 10 vendet më të lumtura në Tokë sipas Business Insider

0
Për disa, vendi më i lumtur në Tokë ngjall vende të veçanta, kështjella, argëtime pafund etj. Megjithatë, Raporti Botëror i Lumturisë i botuar nga Zgjidhjet e Zhvillimit të Qëndrueshëm është më shumë i shqetësuar me përparimin shoqëror dhe politikën publike si shënues të prosperitetit. Raporti i fundit vlerësoi vendet në bazë të gjashtë faktorëve kryesorë: […]

Hotelet më të mira në të gjithë botën

0
Nuk keni asnjë infomacion se kush janë hotelet më të mira nëpër botë, atëherë ne ju paraqesim disa prej hoteleve më të veçanta në botë. Zbuloni se për çfarë bëhet fjalë:   1) COMO The Treasury, Perth, Australia 2) Hotel Matilda, San Miguel de Allende, Mexico 3) Umaid Bhawan Palace (Taj), Jodhpur, India 4) Summer […]