Home Aktualitet Arti në zi! Ndahet nga jeta anëtari i grupit të njohur muzikor
Arti në zi! Ndahet nga jeta anëtari i grupit të njohur muzikor
0

Arti në zi! Ndahet nga jeta anëtari i grupit të njohur muzikor

0
0

Këngëtari i njohur Ray Reyes është ndarë nga jeta në moshën 51 vjeçare. Vëllai i tij, Raul Reyes konfirmoi lajmin ku nuk dha detaje mbi arsyet e vdekjes.

Me shumë dhimbje në shpirtin tim konfirmoj vdekjen e vëllait tim Ray Reyes – shkroi Raul.

“Ju lutem të gjithëve për hapësirë ndërsa po lundrojmë në këtë situatë dhe ju lutemi të luteni për familjen tonë, veçanërisht nënën time që është shumë delikate. Unë gjithashtu kërkoj që të mos harroni kurrë trashëgiminë e tij. Tani më shumë se kurrë, ne duhet të jemi të bashkuar. ”

Ray Reyes u rrit në Porto Riko. Ai u bashkua me Menudo në 1983 dhe qëndroi me grupin në kulmin e suksesit të tij. Grupi konsiderohet gjerësisht një nga bendet më të mëdha latine të djemve në histori.

Albumi i tij i parë me grupin ishte ‘A Todo Rock’, në të cilin ai këndoi si vokal kryesor për tre këngë: “Si Tu No Estas”, “Chicle De Amor” dhe “Zumbador”. Megjithëse periudha e tij e parë me Menudo zgjati vetëm dy vjet, ajo përkoi me ato të Ricky Martin dhe Draco Rosa.

Linku: https://ca.news.yahoo.com/ray-reyes-former-member-menudo-023148083.html

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/