Home Aktualitet Arti në zi! Aktori i njohur humb betejën me Covid 19
Arti në zi! Aktori i njohur humb betejën me Covid 19
0

Arti në zi! Aktori i njohur humb betejën me Covid 19

0
0

Aktori indian Rahul Vohra ka vdekur në moshën 35 vjeç nga Covid-19, lajmin e ka konfirmuar bashkëshortja e tij.

Gruaja e tij, Jyoti Tiwari, shkroi në Instagram se  Rahul kishte vdekur. Në një video të fundit të tij aktori kishte shprehur pakënaqësi ndaj shërbimit spitalor.

Ky oksigjeni është jashtëzakonisht i vlefshëm tani, pa të pacientët vuajnë.

“Ju përpiqeni të thërrisni shoqëruesin, por ata nuk vijnë,” tha ai. “Ata vijnë brenda një ore ose më shumë, dhe ju duhet të menaxhoni disi në mungesë të tyre.”

Në postimin e tij të fundit në Facebook, aktori shtoi: “Unë do të kisha jetuar po të kisha marrë një trajtim më të mirë. I juaji, Irahul Vohra,” para se të etiketoja Kryeministrin Indian Narendra Modi në Facebook.

Linku: https://edition.cnn.com/2021/05/10/india/rahul-vohra-dies-india-covid-scli-intl/index.html

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/