Home Lifestyle 6 hapa të thjeshtë që iu eleminojnë stresin e celulitit gjatë ditëve të plazhit
6 hapa të thjeshtë që iu eleminojnë stresin e celulitit gjatë ditëve të plazhit
0

6 hapa të thjeshtë që iu eleminojnë stresin e celulitit gjatë ditëve të plazhit

0
0

Një nga përbërësit më të njohur dhe efikas në luftimin e celulitit është kafeja. Përdorur së bashku me vajra thelbësorë të fuqishëm, mund të bëjë mrekulli!

Ne do t’ju prezantojmë një procedurë të thjeshtë dhe shumë efikase për të hequr qafe celulitin që do të japë rezultate në një periudhë të shkurtër kohe, frekuenca për aplikimin e kësaj do të jetë çdo 3-4 ditë kështu që është shumë e rehatshme për ju.

1 Bëni një kafe të fortë dhe vendoseni në një tas pastaj shtoni pak kripë në të.

2 Prisni derisa kripa të shkrihet dhe shtoni pak vaj anticelulit ose vaj kokosi në përzierje (bëjeni homogjene, nuk e doni shumë të holluar me ujë, duhet të ketë një qëndrueshmëri kremoze, më shumë si një pastë).

3 Merrni përzierjen dhe fërkojeni atë në pjesët tuaja që ju nevojiten, duke përdorur lëvizje rrethore me pak forcë.

4 Merrni mbështjellësit plastikë dhe mbështillni zonën duke e lënë të qëndrojë në këtë mënyrë për të paktën gjysmë ore, atëherë mund të zhvisheni.

5 Pastroni veten në dush, atëherë do të vendosni vajrat esencial duke i miksuar disa prej tyre së bashku.

6 Vendosni vajin në zonën e prekur dhe masazhoni derisa të thithet në lëkurë, do të filloni të ndjeni ndryshime të vogla që nga hera e parë që aplikoni këtë metodë!

Linku: http://alldaychic.com/easy-way-to-get-rid-of-cellulite/

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/sea-beach-vacation-bikini-8456321/