Home Tag "jeta"

Arti në zi! Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktori i njohur

0
Aktori me famë botërore Charlie Robinson është ndarë nga jeta në moshën 75 vjeç Menaxheri i tij, Lisa DiSante, konfirmoi vdekjen e tij për EW, duke thënë se shkaku ishte një atak i papritur. Gruaja e Robinson, Dolorita Noonan-Robinson, tha në një deklaratë, “Pasi u përmend nga Martin Landau si” aktori më i madh i […]

E trishtë! Ndahet nga jeta në moshën 28 vjeçare këngëtari i njohur

0
Këngëtari italian Michele Merlo e cila mori pjesë si konkurrente e X Factor është ndarë nga jeta në moshën28 vjeçare. Merlo u shtrua në spital në njësinë e kujdesit intensiv të Ospedale Maggiore në Bolonjë pasi u godit nga një hemorragji cerebrale e shkaktuar nga leucemia ku iu nënshtruar një operacioni delikat. Michele Merlo ishte […]

Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
Aktori i njohur Charles Grodin, vdiq në moshën 86 vjeç në shtëpinë e tij në Wilton, Connecticut, sipas New York Times. Djali i tij konfirmoi lajmin ku tregoi se shkaku ishte kanceri në palcën e kockave. I lindur në Pittsburgh, Grodin braktisi Universitetin e Miamit për të ndjekur një karrierë aktrimi. Në 1962, ai bëri […]

Arti në zi, ndahet nga jeta këngëtari dhe modeli i njohur

0
Modeli dhe këngëtari Nick Kamen ka vdekur në moshën 59 vjeçare, lajmin e ka konfirmuar një i afërm i familjes së tij për BBC. Ylli i lindur në Essex ishte i njohur për paraqitjen në një reklamë të Levi’s të vitit 1985 të filmuar në një lavanderi. Karriera e tij muzikore arriti kulmin me pesë […]