Home Tag "nga"

Arti në zi! Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktori i njohur

0
Aktori me famë botërore Charlie Robinson është ndarë nga jeta në moshën 75 vjeç Menaxheri i tij, Lisa DiSante, konfirmoi vdekjen e tij për EW, duke thënë se shkaku ishte një atak i papritur. Gruaja e Robinson, Dolorita Noonan-Robinson, tha në një deklaratë, “Pasi u përmend nga Martin Landau si” aktori më i madh i […]

E trishtë! Ndahet nga jeta në moshën 28 vjeçare këngëtari i njohur

0
Këngëtari italian Michele Merlo e cila mori pjesë si konkurrente e X Factor është ndarë nga jeta në moshën28 vjeçare. Merlo u shtrua në spital në njësinë e kujdesit intensiv të Ospedale Maggiore në Bolonjë pasi u godit nga një hemorragji cerebrale e shkaktuar nga leucemia ku iu nënshtruar një operacioni delikat. Michele Merlo ishte […]

“Dasma jonë” nga Safet Lezaj, rikthen traditën dhe muzikën “bio”

0
Tradita gjendet kudo në klipin e ri të Safet Lezaj, “Dasma jonë”. Tingujve folklorikë u është qëndruar besnik dhe në tekst evokohen vlerat familjare dhe tradicionale të gëzimeve që mbledhin bashkë shumë zemra. Një e veçantë që vlen të theksohet është orkestrimi shumë cilësor dhe mbresëlënës që i është bërë kësaj kënge. Eshtë një produkt […]

“Vetëm ty” nga Luana dëgjohet edhe në Spanjë

0
  Suksesi i këngës “Vetëm ty” nga Luana Vjollca ka qenë befasues, jo sepse nuk pritej, por për faktin se në fare pak kohë ky projekt ka akumuluar një numër rekord klikimesh. Mesa duket moderatorja e adhuruar nga publiku, ka goditur sërisht në shejnë edhe në fushën e muzikës. Eshtë bërë pjesë interaktivitetit mes artistëve […]