Home Aktualitet Ndahet nga jeta legjenda e rock-ut Chris Cornell
Ndahet nga jeta legjenda e rock-ut Chris Cornell
0

Ndahet nga jeta legjenda e rock-ut Chris Cornell

0
0

Është ndarë papritur nga jeta Chris Cornell, legjenda e rock-ut botëror. Artisti është gjetur i pajetë në dhomën e hotelit në Detroit, vend në të cilin pritej të jepte sot një koncert. Ai ishte 52 vjeç.
Ish-anëtari i Soundgarden ka lënë pas hite me famë botërore dhe do të mbahet mend gjatë për gjithë investimin në muzikën rock.
Zi në muzikën botërore!

Burimi i lajmit: https://www.theguardian.com/music/2017/may/18/chris-cornell-former-soundgarden-singer-dies-aged-52

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/BThT8yRlkZq/?taken-by=chriscornellofficial&hl=en