Home ShowBiz “Sot Kosova u bë me ushtri…” Emocionon Leonora Jakupi
“Sot Kosova u bë me ushtri…” Emocionon Leonora Jakupi
0

“Sot Kosova u bë me ushtri…” Emocionon Leonora Jakupi

0
0

Kuvendi i Kosovës sot ka votuar tre projektligje historike duke themeluar Ministrinë e Mbrojtjes dhe Ushtrinë e Kosovës,

Me këto projektligje tashmë Kosova ka ushtrinë e saj dhe askush më nuk do të guxojë ta prekë. Themelimi i ushtrisë u votua nga 107 deputetë dhe vetëm deputetët e Listës Serbe e kanë kundërshtuar.

Një ndër këngëtaret më aktive në lidhje me çështjet patriotike, Leonora Jakupi, menjëhere ka reaguar publikisht, në rrjetet sociale. Duke hedhur një foto të sajën me uniformë ushtarake dhe një foto të babait të saj me një mesazh kuptimplotë. “Babi, Kosova sot bëhet me ushtri të re. Amaneti i dëshmorëve po realizohet”.

Një hap historik për shtetin e Kosovës dhe përgëzime kanë ardhur nga e gjithë shqiptaria.

View this post on Instagram

Kosove urime Ushtria🇽🇰🇦🇱

A post shared by Leonora Jakupi (@leonorajakupi) on

Link: https://www.instagram.com/p/BrXRSWNFWXM/

1934088740013509975_237949232 1934089092100129382_237949232

Link: https://www.instagram.com/leonorajakupi/

Urime Kosove 3

 

Burimi i fotos kryesore: https://www.instagram.com/p/BQn1hk2Adva/