Home ShowBiz Aurela Gaçe në zi! Humb njeriun e shtrenjtë të familjes
Aurela Gaçe në zi! Humb njeriun e shtrenjtë të familjes
0

Aurela Gaçe në zi! Humb njeriun e shtrenjtë të familjes

0
0

Këngëtarja Aurela Gaçe ka ndarë me ndjekësit lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të gjyshes së saj, dhe fatkeqsisht ajo nuk u gjend pranë saj në minutat e fundit.

Në një postim në rrjetet sociale, këngëtarja ka ndarë me ndjekësit momentet e fundit kur e ka takuar, e cila i ka kërkuar që kur vdesë të këndojnë!

“Nena ime! Para pak javesh isha tek ti dhe le nje amanet qe fatmiresisht e xhirova.
– “Kur te vdes une, dua te kendoni” -me the- dhe fillove mi tregove vargjet ….
“Do kendoj ,por s’më bën zëri, qysh t’ja bëj këtij hatëri, qysh t’ja bëj derës së madhe, që po heq shumë halle” ….
Ti ishe dera e madhe qe po vuaje ne ditet e tua te fundit, mes dhimbjesh ne shtrat, duke folur me fotot e femijeve te tu te ikur para kohe…mbase u thoshe qe do t’u shkoje pranë, mbase u thoshe se te kishte marre aq shume malli…le.mbas femije e niper e mbesa plot e më beso se asnje nga ne sot nuk ka fuqi te kendojë . 
Te dyja gjyshet e mija nuk kam arritur t’i percjell ne banesen e fundit, duke qene shume shume larg (USA) , por dhimbja e loti eshte shume i hidhur. 
Mburresha me ty , si nje grua shume te forte ne cdo aspekt . Ti ishe nëna e mamit tim, dhe ajo sot të humbi ty..dhe ne familja e madhe humbem te fundit njeri qe mbante hapur deren e madhe…
…tani do te kendosh atje lart ne parajsë, me ata qe të mungonin aq shume…u prehesh ne paqe nëna ime …engjelli yne.
Nuk ka si gjysherit. Nuk ka si dashuria e tyre…dhe dhimbja qe lene pas qenka shume e madhe.”- shkruan Aurela.


View this post on Instagram

Nena ime😢 Para pak javesh isha tek ti dhe le nje amanet qe fatmiresisht e xhirova. – “Kur te vdes une, dua te kendoni” -me the- dhe fillove mi tregove vargjet …. “Do kendoj ,por s’më bën zëri, qysh t’ja bëj këtij hatëri, qysh t’ja bëj derës së madhe, që po heq shumë halle” …. Ti ishe dera e madhe qe po vuaje ne ditet e tua te fundit, mes dhimbjesh ne shtrat, duke folur me fotot e femijeve te tu te ikur para kohe…mbase u thoshe qe do t’u shkoje pranë, mbase u thoshe se te kishte marre aq shume malli…le.mbas femije e niper e mbesa plot e më beso se asnje nga ne sot nuk ka fuqi te kendojë . Te dyja gjyshet e mija nuk kam arritur t’i percjell ne banesen e fundit, duke qene shume shume larg (USA) , por dhimbja e loti eshte shume i hidhur. Mburresha me ty , si nje grua shume te forte ne cdo aspekt . Ti ishe nëna e mamit tim, dhe ajo sot të humbi ty..dhe ne familja e madhe humbem te fundit njeri qe mbante hapur deren e madhe… …tani do te kendosh atje lart ne parajsë, me ata qe të mungonin aq shume…u prehesh ne paqe nëna ime …engjelli yne . Nuk ka si gjysherit. Nuk ka si dashuria e tyre…dhe dhimbja qe lene pas qenka shume e madhe

A post shared by Faleminderit Zot (@aurelagaceofficial) on

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/Bumlsj4AfoA/

Link: https://www.instagram.com/p/But5bsGAhIB/