Home Aktualitet Parashikimi I motit zbuloni kur do të ulen temperaturat
Parashikimi I motit zbuloni kur do të ulen temperaturat
0

Parashikimi I motit zbuloni kur do të ulen temperaturat

0
0

Fundjava që lamë pas dhe sidomos dita e hënë,kanë shënuar rekord temperaturash deri në 41 gradë celcius.

Sipas sinoptikanëve këto temperatura do të vijojnë edhe gjatë ditës së martë, ndërsa duke nisur nga e mërkura pritet të nisin rreshje shiu.

Ndërkaq termometri do të shënojë të paktën 6 gradë më pak.

Në këto vlera temperaturash do të qëndrojmë deri në fund të kësaj jave.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=HqWQ5TLzqCA

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/trees-and-grass-field-under-cloudy-sky-during-daytime-186980/