Home Aktualitet Arti shqiptar në zi, regjisori I njohur humb jetën në moshën 56 vjeçare
Arti shqiptar në zi, regjisori I njohur humb jetën në moshën 56 vjeçare
0

Arti shqiptar në zi, regjisori I njohur humb jetën në moshën 56 vjeçare

0
0

Regjisori dhe skenaristi I njohur Gjergj Xhuvani ka humbur jetën në moshën 56 vjeçare.

Xhuvani vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe ishte duke u kuruar në një spital në Romë.

“Liqeni im” është vepra e fundit e Xhuvanit, premiera e së cilës pritet të shfaqet vetëm pas disa javësh, por mesa duket artisti nuk do të mund ta shijojë.

Gjergj Xhuvani gjatë karierës së tij artistike ka lënë gjurmë të thella në kinematografinë shqiptarë. Nën regjinë dhe skenarin e tij janë prodhuar dhjetra filma.

Regjisori ishte bashkëshorti I aktores së njohur Luiza Xhuvani.

Link: https://www.facebook.com/gjergj.xhuvani.3