Home Aktualitet Meghan vendos rregulla të reja në familjen mbretërore, cili është aktiviteti që anulohet?
Meghan vendos rregulla të reja në familjen mbretërore, cili është aktiviteti që anulohet?
0

Meghan vendos rregulla të reja në familjen mbretërore, cili është aktiviteti që anulohet?

0
0

Dukesha e Sussex Meghan Markle, duket se po vendos rregullat e saj në familjen mbretërore.

Si një adhuruese dhe mbrojtëse e kafshëve, Meghan ka vendosur të mos marrë pjesë në gjuetinë e përvitshme të zogjve, por mesa duket edhe vetë pallati mbretëror ka vendosur që ta anulojë këtë event.

Sipas Daily Mail, vendimi ka ardhur si rezultat I një pakësimi të numrit të popullsisë të disa specieve, por mendohet se shkaku I vërtëtë mund të jetë protesta e Meghanit e cila ka qenë gjithmonë kundër një eventi të tillë.

Gjuetia e zogjve është një traditë e vjetër e familjes mbretërore dhe ky mund të jetë viti I parë që një aktivitet I tillë nuk do të zhvillohet.

Link: https://www.instyle.com/news/meghan-markle-skipping-queen-hunt-balmoral

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B0u59igFbIM/