Home ShowBiz Ermal Mamaqi rikthen në ekran pas 30 vitesh aktoren e njohur, zbuloni për kë bëhet fjalë..
Ermal Mamaqi rikthen në ekran pas 30 vitesh aktoren e njohur, zbuloni për kë bëhet fjalë..
0

Ermal Mamaqi rikthen në ekran pas 30 vitesh aktoren e njohur, zbuloni për kë bëhet fjalë..

0
0

Ermal Mamaqi po bën bashkë emra shumë të njohur të kinematografisë dhe artit shqiptar në filmin e tij.

Në një postim të fundit në Instagram Ermali njofton se do të rikthejë në ekran aktoren e njohur Pranvera Veizi.

Aktorja ka gati 30 vjet shkëputur nga skena, pasi u largua me familjen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Për ata që nuk e mbajnë mend ajo ka luajtur në disa filma në fillimin e viteve 80, ku përmendim

“Nxënësit e klasës sime”,”Në prag të jetës”, “Kur hapen dyert e jetës”, “Pushime në Romë etj.

Në filmin e ri të Ermalit janë konfirmuar edhe emra të tjerë të njohur si Bujar Asqeri, Mariana Kondi, dhe këngëtarja Enca, të cilën do ta shohim për herë të parë në rolin e aktores.

Link: https://www.instagram.com/p/B1g2RtZBfNb/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B02zhKhhStC/