Home Aktualitet Zbulohet kush e përhapi në të vërtetë panikun e tërmetit, nuk do ta besoni kush fshihet pas lajmit të rremë
Zbulohet kush e përhapi në të vërtetë panikun e tërmetit, nuk do ta besoni kush fshihet pas lajmit të rremë
0

Zbulohet kush e përhapi në të vërtetë panikun e tërmetit, nuk do ta besoni kush fshihet pas lajmit të rremë

0
0

Një lajm i rremë për një tërmet me pasoja katastrofike i përhapur fuqishëm në mediat online, ka shkaktuar panik tek qytetarët.

Shumë prej tyre kanë braktisur shtëpitë dhe kanë mbushur rrugët e kryeqytetit duke shkaktuar kaos.

Madje ka pasur edhe nga ata që janë larguar nga Tirana, në drejtim të një qyteti më të sigurit.

E gjithë kjo situatë aspak e këndshme, duket se ka shërbyer veç të tjerash edhe për të bërë humor.

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku duke u nisur nga situata e krijuar ka shpërndarë një foto në instagramin e tij i maskuar si skifter, ndërsa mbi foto shkruan: “Personi që e përhapi lajmin dhe bëri që gjithë mileti të dilnin nga shtëpitë e tyre”

Kjo foto ka shkaktuar humor dhe të qeshura, çka shihet edhe në komentet poshtë saj.

Shumica e fansave të aktorit kanë shpërthyer në të qeshura, duke rikujtuar situatën e krijuar mbrëmjen e kaluar.

View this post on Instagram

Tashi mund te punoj i qete…

A post shared by bes kallaku (@bes_kallaku) on

Link: https://www.instagram.com/p/B2uryeBBKeA/

Burimi i fotos: https://pixabay.com/photos/earthquake-seismograph-seismic-wave-3167693/