Home ShowBiz Balerinët italianë kërcejnë për Shqipërinë, bashkë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti
Balerinët italianë kërcejnë për Shqipërinë, bashkë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti
0

Balerinët italianë kërcejnë për Shqipërinë, bashkë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti

0
0

Një grup balerinësh italianë me në krye Kledi Kadiun dhe Andeta Toromanin do të organizojnë një mbrëmje vallëzimi përmes së cilës synojnë të ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti në Shqipëri.

Balerini Kledi Kadiu ka shpërndarë në instagramin e tij nismën “Cagli kërcen për Shqipërinë”, ku fton të gjithë miqtë e kolegët e tij në mbështetje të popullit shqiptar të goditur nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit.

“23 dhjetori ora 20:30, Cagli kërcen për Shqipërinë, është një event të cilin e kam shumë përzemër dhe shpresoj që të jeni sa më të shumtë në numër për të mbështetur popullin shqiptar. Jam i nderuar që të ndaj së bashku me kolegët dhe bashkëkombësit e mi këtë mbrëmje për të mësuar kërcimin, që shpresoj të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjes së madhe që ka goditur Shqipërinë në 26 nëntor. Kërcimi bashkon gjithmonë”, shkruan balerini krahas fotos me njoftimin për këtë mbrëmje.

Nisma e ndërmarë prej tij është përshëndetur nga fansat dhe miqtë e balerinit të cilët e kanë konsideruar këtë mbështetje shumë të rëndësishme për vendin tonë.

Link: https://www.instagram.com/p/B5pTuzNHbX_/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B1-zV0snIiW/