Home Aktualitet Arti në zi! Ndahet nga jeta këngëtari i njohur shqiptar
Arti në zi! Ndahet nga jeta këngëtari i njohur shqiptar
0

Arti në zi! Ndahet nga jeta këngëtari i njohur shqiptar

0
0

Është ndarë nga jeta në moshën 62 vjeçare këngëtari i njohur kosovar Irfan Blakçori.

Lajmi është bërë i ditur nga miq dhe të afërm të tij të cilët kanë shprehur ngushëllimet e tyre në rrjetet sociale për ndarjen nga jeta të artistit.

Irfani përveçse këngëtar i njohur ishte edhe tekstshkrues, ai ka dhënë një kontribut me vlerë në fushën e muzikës.

Gjatë karrierës së tij muzikore këngëtari numëron rreth 200 këngë, disa prej të cilave kanë mbetur hite për një kohë të gjatë.

Këngëtari kohët e fundit jetonte në Bruksel, ndërsa mësohet se ka lënë pas një djalë dhe tri vajza.

IRfan Blakcori

Link: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10156754080247919&set=a.67872532918&type=3&theater