Home Lifestyle Çfarë të bëni nëse nuk jemi tip festiv, ja si ta kaloni ndërrimin e viteve
Çfarë të bëni nëse nuk jemi tip festiv, ja si ta kaloni ndërrimin e viteve
0

Çfarë të bëni nëse nuk jemi tip festiv, ja si ta kaloni ndërrimin e viteve

0
0

Tashmë na ndajnë shumë pak orë nga 2020 dhe të gjithë janë të angazhuar për t’u përgatitur dhe për të festuar pranë familjes apo me miqtë.

Nuk ka rëndësi mënyra se si festohet, të gjithë me shumë pak përjashtime festojnë në këtë ditë.

Megjithatë ka edhe nga ata që nuk janë tipa festivë, por edhe për ata ekziston një zgjidhje.

Më poshtë po rendisim disa gjëra efektive që mund të bëni në prag të ndërrimit të viteve, nëse nuk doni të festoni.

  1. Reflekto mbi listën e udhëtimeve që kanë mbetur pezull dhe mendoni për buxhetin që ju duhet për ti realizuar vitin që vjen.
  2. Bëni një shëtitje në qytet dhe vizito monumentet e rëndësishme.
  3. Dilni për një shëtitje me makinë në një vend të qetë.
  4. Rishikoni edhe një herë spektaklet televizive që ju kanë pëlqyer gjatë vitit që po lëmë pas.
  5. Shpalosni talentin në kuzhinë dhe filloni të gatuani gjërat që ju pëlqejnë.
  6. Përgatitini vetes tuaj një koktejl
  7. Të paktën për një ditë prisheni dietën tuaj dhe hani çfarë keni më shumë dëshirë.
  8. Kaloni një ditë të qetë në shtëpinë tuaj
  9. Bëni një banjë të gjatë në vaskë.
  10. Vishni veshjen tuaj më të mirë dhe bëjini vetes qindra foto pa u shqetësuar.

Në listën e gjatë të gjërave që mund të bëni në ditët festive, përveçse të festoni ka edhe shumë të tjera, por e rëndësishme është të merreni me veten dhe të kaloni momente të paharrueshme, kjo do t’ju bëjë të ndiheni më mirë.

Link: https://www.news18.com/news/lifestyle/not-a-party-person-18-things-to-do-on-new-years-eve-2020-2439321.html

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/close-up-of-two-flute-glasses-filled-with-sparkling-wine-wuth-ribbons-and-christmas-decor-3036525/