Home Lifestyle Majoneza një mrekulli për flokët, nuk do ta besoni se çfarë përfitimesh sjell
Majoneza një mrekulli për flokët, nuk do ta besoni se çfarë përfitimesh sjell
0

Majoneza një mrekulli për flokët, nuk do ta besoni se çfarë përfitimesh sjell

0
0

Nëse flokët tuaja nuk janë të fortë, bien, këputen, apo nuk zgjaten kollaj mos u shqetësoni zgjidhja është shumë më e thjestë nga sa mendoni.

Nëse doni flokë të bukur pa trajtime dhe produkte të shtrenjta atëherë ju mjafton vetëm një kavanoz me majonezë.

Mos u habisni pasi në të vërtetë majoneza bën mrekulli në flokë dhe më konkretisht ja cilat janë përfitimet.

  1. Ndihmon në rritjen e flokëve, pasi përmban vezë, uthull dhe vaj tre produkte shumë të rëndësishmë që ndihmojnë në rritjen e flokut.
  2. Drejton flokët. Në fakt kjo nuk do të thotë se majoneza nga kaçurela do ti bëjë flokët tuaja të drejta, por me përdorimin e rregullt të saj do të keni flokë më të mëndafshta.
  3. Shërben në vend të maskës së flokëve. Majoneza është e pasur me aminoacide dhe vajra të ndryshme të cilat do ti bëjnë flokët tuaja të shkëlqejnë.
  4. Trajtim kundër morrave. Është e habitshme por nëse e lyeni skalpin me majonezë dhe e mbani për pak kohë do të shpëtoni njëherë e mirë nga morrat.
  5. Mbron flokët e lyer. Majoneza shërben gjithashtu për t’ju dhënë jetë flokëve të lyer të cilët kanë tendencë të këputen dhe të dëmtohen

Link: https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-mayonnaise-hair-treatment/#gref

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/grayscale-photo-of-woman-with-her-eyes-closed-touching-her-hair-2166774/