Home ShowBiz Aulona Musta na prezanton me nënën e saj – Ato ngjajnë si dy pika uji
Aulona Musta na prezanton me nënën e saj – Ato ngjajnë si dy pika uji
0

Aulona Musta na prezanton me nënën e saj – Ato ngjajnë si dy pika uji

0
0

Moderatorja që është gjithmonë në qëndër të vëmëndjes për statuset e gjata në profilin e saj në Instagram sot na ka prezantuar me njeriun më të rëndësishëm në jëtën  e saj.

Një status super i gjatë siç vetëm Aulona di të shkruaj është shkuar sot për urimin e ditëlindjes së mamit nga vet Aulona.

Ato të dyja ngjajnë si dy pika uji me njëra – tjetrën. Njihuni me zonjën fisknike!

View this post on Instagram

Besoj se kedo qe te pyesesh do thote qe nena e tij/saj eshte me e mira ne bote…te njejten gje mendoj dhe une per mamin tim, mendoj qe me te vertete eshte me e mira ne bote dhe s’ka te dyte si ajo 😀😀 Per cdo gje qe jam dhe kam, i jam mirenjohese asaj dhe shembullit qe ka qene per mua! As vete nuk e kuptoj se si mund te jete njeriu aq i rrepte e strikte, por dhe liberal e mirekuptues ne te njejten kohe. Por ajo gjithmone ja ka dale te ruaj ate ekuilibrin perfekt ne gjithcka. “E urreja” kur me pyeste mesimet me liber ne dore, edhe pse isha ne vit te katert gjimnaz 🤣🤣🤣 Por e adhuroja qe edhe pse mund te gjente ditarin tim mbi tavoline, nuk e hapte ta lexonte, duke respektuar privatesine time. Nuk e duroja dot kur ne 6 dite te javes menuja ime kishte vetem perime, e gjera te ziera dhe nuk leshonte pe kur i lutesha per ndonje pjate patate te skuqura (edhe pse une haja sufllaqe fshehurazi me shoqet pastaj) 🤣🤣 por sot e adhuroj sepse ka qene ajo qe ka hedhur themelet e jetes se shendetshme qe une kam bere dhe vazhdoj te bej. Per shume vite gjate femijerise dhe adoleshences ajo eshte kujdesur te me organizonte festat me te bukura te ditelindjes, cdo vit, pa humbur as edhe nje. Ditelindjet e mia ishin nje “event” qe mezi i prisnin edhe miqte e mi, edhe pse Bardha rrinte aty gjithe kohen si roje se mos shikonte ndonje fytyre te panjohur, ose ndonje te ftuar te dyshimte 🤣🤣🤣 Nje ishte rregulli kryesor: dil mire me mesime, behu e zonja e vetes dhe ke gjithe lirine dhe besimin tim. Sot qe jam 35 vjece, te jam mirenjohese per gjithe shembullin dhe edukaten qe me ke dhene. Dhe meqe ti me ke organizuar per shume vite festat e ditelindjes, sot e organizova une per ty. Uroj te jetosh sa me gjate, sepse e di qe deri diten e fundit do te kem nevoje per ty! Vendodhja: @helios_gastronomi Dekori: @ditaperfekte_events Foto: @fatjon.kapllanaj

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta) on

Link: https://www.instagram.com/p/B8o4BzlBrKj/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B7y2TXCBz5Z/