Home Aktualitet Arti në zi, humb jetën këngëtari i njohur…
Arti në zi, humb jetën këngëtari i njohur…
0

Arti në zi, humb jetën këngëtari i njohur…

0
0

Legjenda e muzikës country Kenny Rogers ka humbur jetën në moshën 81 vjeçare.

Këngëtari e ka shtrirë aktivitetin e tij muzikor në gati 6 dekada duke lënë pas gjurmë të mëdha në historinë e muzikës.

Njoftimi është bërë në tëitter nga familjarët e tij ku thuhet se ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij pranë familjarëve.

Gjatë gjithë karierës së tij ai numëronte 24 këngë hite si dhe mbi 50 milion albume të shitura.

Ai ka fituar gjithashtu 6 herë çmimin “Country music Aëard” dhe tre trofe Grammy .

Rogers u shkëput nga muzika në 2015, por deri atëherë ka bërë histori me këngët e tij që kanë mbetur hite ndër vite.

kenny

Link: https://twitter.com/_KennyRogers/status/1241244740957413376

Burimi i lajmit: https://edition.cnn.com/2020/03/21/entertainment/kenny-rogers-country-singer-dies/index.html