Home ShowBiz Pjesë e protestës, Lori Hoxha ka një mesazh të rëndësishëm për vajzat shqiptare
Pjesë e protestës, Lori Hoxha ka një mesazh të rëndësishëm për vajzat shqiptare
0

Pjesë e protestës, Lori Hoxha ka një mesazh të rëndësishëm për vajzat shqiptare

0
0

Lori Hoxha i është bashkuar protestës së djeshme në kryeqytet, nxitur nga rasti i 15 vjeçares që kërcënohej dhe përdhunohej prej më shumë një vit inga ish roja i shkollës kua jo studionte.

Trashëgimtarja e “Top Channel” ka postuar një foto të saj nga protesta ndërsa është shkruan: “Pafund frymëzuese të isha pjesë e vajzave që refuzojnë ti bashkohen mendimit që ky vend nuk bëhet, por mundohen dhe besojnë që ti duhet të bësh pjesën tënde për të rrëzuar patriarkinë dhe rregullat arkaike që kjo shoqëri ka vendosur për ne”.

Si Lori ashtu edhe Sara kanë qenë të pranishme në protestën e djeshme, ku i pamë të shpërndajnë foto nga marshimi në sheshin Nënë Tereza.

Inkedlori ok_LI

Link: https://www.instagram.com/p/CBDH2llFf6_/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B6-vh1HlAJR/