Home ShowBiz Joeli kërcen nga gëzimi, Ermali tregon se si duhen motivuar fëmijët
Joeli kërcen nga gëzimi, Ermali tregon se si duhen motivuar fëmijët
0

Joeli kërcen nga gëzimi, Ermali tregon se si duhen motivuar fëmijët

0
0

Aktori Ermal Mamaqi është shumë aktiv në rrjetet sociale ku e shohim të shpërndajë herë pas herë edhe momente familjare.

Këtë herë ai ju ka dhënë një leksion shumë të mirë të gjithë prindërve me fëmijë përmes një videoje të Joelit duke luajtur futboll lidhur me mënyrën se si duhet ti motivojmë fëmijët për t’ja dalë mbanë.

Në këtë video Joeli shënon gol dhe fluturon nga gëzimi ndërsa para se të shënojë shihet trajneri teksa diçka i thotë në vesh.

“Djali me bluzë të kuqe që po I flet Joelit është Endri Vrapi ish lojëtar i kombëtares. Mbas disa goditjeve gabim, profesori ulet dhe i thotë Joelit në vesh: “Tim und t’ja dalësh” (15 sek motivim) dhe Joeli bën gol.

Ndoshta arsyeja pse nuk po bën gol, është se duhet pak motivim. Të duhet dikush që të të mbështesi, dikush që të të thotë: “Ti mund t’ja dalësh” , shkruan Ermali krahas videos duke treguar kështu rëndësinë e motivimit tek fëmijët.

Link: https://www.instagram.com/p/CBvG6GGj4tG/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B_FWglyJsTN/