Home Aktualitet COVID-19/Ndërrojnë jetë 4 pacientë, shifrat në rritje
COVID-19/Ndërrojnë jetë 4 pacientë, shifrat në rritje
0

COVID-19/Ndërrojnë jetë 4 pacientë, shifrat në rritje

0
0

124 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë njofton gjithashtu se fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 4 qytetarë, një 76 vjeçare nga Shkodra dhe tre qytetarë nga Tirana.

Ndërkaq situata paraqitet ende problematike në të dyja spitalet në vend ku aktualisht po marrin trajtim 116 pacientë, 18 në terapi intensive dhe 4 në gjendje më të rëndë të intubuar.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 41 qytetarë.

Ekspertë të Ministrisë vijojnë të bëjnë apel për të respektuar rregullat e higjenës dhe distancën e nevojshme, ose përdorimin e maskave në ambjente të mbyllura.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=c8WUSUXIsMc

Burimi i fotos: https://new.shendetesia.gov.al/