Home Aktualitet E fundit, sërish shifra të larta, 4 persona ndërrojnë jetë
E fundit, sërish shifra të larta, 4 persona ndërrojnë jetë
0

E fundit, sërish shifra të larta, 4 persona ndërrojnë jetë

0
0

297 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, ndërsa katër persona kanë ndërruar jetë.

Rekord për numrin më të lartë të rasteve të reja mban kryeqyteti me 111 raste për të vijuar më pas me Shkodrën ku janë rregjistruar 30 raste, nga 25 në Korçë e Durrës, 18 në Elbasan, 14 në Pogradec, si dhe12 në Fier.

Aktualisht në të dyja spitalet në vend po marrin trajtim 257 pacientë, 19 në terapi intensive nga të cilët 5 të intubuar.

Ministria e Shëndetësisë vijon të bëjë apel për të mbajtur maskat në ambjente të brendshme dhe të jashtme si dhe të respektohen rregullat e higjenës apo protokollet e sigurisë.

Burimi i lajmit dhe i fotos: https://new.shendetesia.gov.al/