Home Aktualitet E fundit, shifra rekord viktimash nga COVID, ja situata në 24 orë
E fundit, shifra rekord viktimash nga COVID, ja situata në 24 orë
0

E fundit, shifra rekord viktimash nga COVID, ja situata në 24 orë

0
0

18 persona kanë ndërruar jetë prej COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, duke shënuar kështu një tjetër shifër në rritje krahasuar me dy ditët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë njofton gjithashtu se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 645 raste të reja në të gjithë vendin.

Aktualisht në të trea spitalet në vend po trajtohen 463 pacientë, 25 në terapi intensive dhe 8 të intubuar.

Ministria e Shëndetësisë vijon tu bëjë apel qytetarëve dhe bizneseve që të tregojnë kujdes dhe të respektojnë të gjitha protokollet e sigurisë për të shmangur përhapjen e mëtejshme të virusit.

miniss

Link: https://new.shendetesia.gov.al/covid19-ministria-e-shendetesise-2-201-testime-403-te-sheruar-645-raste-te-reja-dhe-18-humbje-jete-ne-24-oret-e-fundit/

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/coronavirus-3992933/