Home Aktualitet E fundit, 10 persona ndërrojnë jetë, ministria komunikon rastet e reja
E fundit, 10 persona ndërrojnë jetë, ministria komunikon rastet e reja
0

E fundit, 10 persona ndërrojnë jetë, ministria komunikon rastet e reja

0
0

656 raste të reja me COVID-19 janë rregjistrura gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë në komunikimin e saj zyrtar ka njoftuar se fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 10 persona të infektuar me COVID-19.

Aktualisht në spitale po marrin trajtim 469 pacientë, 15 prej të cilëve janë në terapi intensive, ndërsa 4 në intubim.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 321 qytetarë, duke e çuar numrin total të të shëruarve që prej fillimit të pandemisë në 17352.

Ndërkohë Ministria e Shëndetësisë vijon të bëjë apel qytetarëve që të shmangin grumbullimet dhe të respektojnë në maksimum protokollet e sigurisë dhe masat anticovid.

Link: https://new.shendetesia.gov.al/

Burimi i fotos: https://unsplash.com/photos/moHiHqdmUYY