Home Aktualitet Rritet sërish kurba e infektimeve me COVID-19, 4 persona ndërrojnë jetë
Rritet sërish kurba e infektimeve me COVID-19, 4 persona ndërrojnë jetë
0

Rritet sërish kurba e infektimeve me COVID-19, 4 persona ndërrojnë jetë

0
0

Vijojnë të mbeten të larta shifrat ditore të raportuara nga Ministria e Shëndetësisë lidhur me COVID-19.

Nga 3331 testime të kryera kanë rezultuar 670 raste të reja pozitive në të gjithë vendin.

Si gjithmonë vatra më e nxehtë vijon të jetë Tirana ku  janë rregjistruar 262 raste.

Ndërkohë Ministria njofton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona, ndërsa 505 janë shëruar duke e çuar në 41969 numrin e të shëruarve që prej fillimit të epidemisë.

Aktualisht në të katërta spitalet në vend janë duke u trajtuar 279 pacientë, 24 në terapi intensive dhe 5 të intubuar.

Ekspertë të Ministrisë vijojnë të bëjnë apel për të respektuar masat e sigurisë, distancën dhe përdorimin e maskave në të gjitha ambjentet e hapura e të mbyllura.

Link: https://shendetesia.gov.al/covid19-ministria-e-shendetesise-3331-testime-505-te-sheruar-670-raste-te-reja-dhe-4-humbje-jete-ne-24-oret-e-fundit/

Burimi i fotos: https://shendetesia.gov.al/