Home Tag "Ministria"

COVID-19, sërish shifra të larta, 4 persona ndërrojnë jetë

0
641 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se në total janë kryer 3530 testime në të gjithë vendin dhe numri më i lartë i të infektuarve vijon të jetë në Tiranë. Fatkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 4 persona, […]

Rekord testimesh dhe rastesh të reja, 7 persona ndërrojnë jetë

0
725 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se janë kryer 3906 teste, një numër ky më i lartë krahasuar me ditët e kaluara. Ndërkaq fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 7 persona të moshës 52 deri në 76 vjeç. Aktualisht në të katërta spitalet […]

Ulen rastet ditore me COVID-19, ja situata në 24 orë

0
375 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë duke shënuar kështu një ulje të kurbës lidhur me rastet ditore. Ministria e Shëndetësisë në komunikimin e saj zyrtar ka njoftuar se 9 persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit midis moshës 38 deri në  86 vjeç. […]

E fundit, shifrat gjithnjë e më të larta, 8 persona ndërrojnë jetë

0
602 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, duke shënuar kështu një tjetër rekord të ri që prej fillimit të pandemisë. Ministria e Shëndetësisë njofton se fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 8 persona gjatë 24 orëve të fundit. Ndërkaq Tirana vijon të jetë vatra më e nxehtë ku […]

COVID-19, rekord rastesh të reja, kurba njeh vetëm rritje

0
396 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë duke shënuar një tjeter rekord në rritje. Ministria e Shëndetësisë njofton se në total janë kryer 1725 testime, ndërsa fatkeqësisht kanë ndërrura jetë 4 persona. I lartë vijon të jetë edhe numri i shtrimeve në spital ku aktualisht po […]

Rastet në rritje, Ministria merr vendimin e rëndësishëm…

0
Auditorët dhe konviktet nuk do të hapet në muajin nëntor dhe mësimi do të zhvillohet online. Ky vendim është marrë nga komiteti I ekspertëve në Ministrisë e Shëndetësisë duke vlerësuar situatën e krijuar prej COVID-19 në vend. Në një dalje publike për mediat Zv Ministrja e Shëndetësisë Mira Rakaçolli tha se universitetet do të zhvillojnë […]

Shifrat ende në rritje, ndërrojnë jetë katër persona

0
302 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëvë të fundit në vendin tonë. Shifrat vijojnë të jenë ende të larta sidomos në kryeqytet I cili konsiderohet si vatra më e nxehtë e sëmundjes. Ndërkohë fatkeqësisht nuk kanë mundur dot të fitojnë mbi sëmundjen 4 persona të cilët kanë ndërruar jetë gjatë 24 […]

E fundit, vijojnë shifrat e larta, ndërrojnë jetë tre persona

0
165 raste të reja me COVID-19 jane rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Tirana, Fieri dhe Pogradeci janë qytetet me shifrat më të larta ku vetëm në kryeqytet janë rregjistuar 81 raste të reja. Fatkeqësisht tre persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa numrit të të shëruarve i janë […]

E fundit/ 4 persona ndërrojnë jetë, shifrat ende të larta

0
144 raste të reja me COVID-19 janë rregjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se në total janë kryer 912 testime ditore, ndërsa mësohet se fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 4 persona. Aktualisht në vendin tonë numërohen 5185 persona aktive në të gjithë vendin, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit […]

E fundit/ Asnjë viktimë nga Coronavirus, shënohen 134 raste të reja

0
Për herë të parë pas shumë muajsh gjatë 24 orëvë të fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë njofton gjithashtu se nga testimet kanë rezultuar 134 raste të reja dhe shumica e rasteve si gjithmonë janë rregjistruar në kryeqytet. Ndërkaq situata në spitale paraqitet e qëndrueshme. Aktualisht në të dyja spitalet […]