Home Aktualitet 13 vite shtet i pavarur, ja si e urojnë Kosovën personazhet e njohur
13 vite shtet i pavarur, ja si e urojnë Kosovën personazhet e njohur
0

13 vite shtet i pavarur, ja si e urojnë Kosovën personazhet e njohur

0
0

17 shkurti i vitit 2008 lidhet padyshim me një prej ngjarjeve më të rëndësishme për Kosovën por edhe Shqipërinë.

Në këtë datë 13 vite më parë u shpall pavarësia e Kosovës dhe si çdo vit edhe këtë herë nuk kanë munguar urimet e shumta nga personazhe të njohur shqiptarë e kosovarë.

Ata kanë shpërndarë flamurin e Kosovës pranë atij të Shqipërisë, apo foto të ndryshme simbol të kësaj dite, ndërsa kanë bërë urime të sinqerta për të këtë ditë të shënuar.

Këngëtarja Dua Lipa ka postuar një foto krahas së cilës shkuan: “Gëzuar ditën e Pavarësisë Kosoëë. 13 vite.. Nuk do ta harroj kurrë ndërsa po e shikoja në televizor se çfarë po ndodhte, ndërsa jetoja në Prishtinë. E paharrueshme energjia e qytetit. Jam krenare të shoh sa larg kemi shkuar dhe sa larg do të shkojmë”

Po ashtu këngëtarja Vesa Luma, aktori Bes Kallaku, këngëtari Alban Skënderaj, moderatorja Albana Osmani e shumë të tjerë kanë shprehur urimet e përzemërta në ditë të shënuar.

bessi

Link: https://www.instagram.com/p/CLYvFv-BYcx/

albannn

Link: https://www.instagram.com/p/CLY7CDWAKdO/

vesaaa

Link: https://www.instagram.com/p/CLYvFLnJLl9/

dua

Link: https://www.instagram.com/p/CLYsZcZMxLH/

albana

Link: https://www.instagram.com/p/CLY-fiClsxJ/