Home Aktualitet Muzika në zi! Ndahet nga jeta këngëtarja e grupit të njohur
Muzika në zi! Ndahet nga jeta këngëtarja e grupit të njohur
0

Muzika në zi! Ndahet nga jeta këngëtarja e grupit të njohur

0
0

Këngëtarja e grupit të njohur të Popit ‘The Ronettes’, Ronnie Spector i The Ronettes është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare

Këngëtaria Ronnie Spector themeloi grupin e vajzave The Ronettes në vitin 1961.

“Engjëlli ynë i dashur tokësor, Ronnie, u largua paqësisht nga kjo botë sot”, shkruan familja e saj.

Spector ka lindur në Spanjë. Ndërsa ishte ende në adoleshencë, ajo themeloi The Ronettes, ku gjithashtu shfaqej motra e saj më e madhe Estelle Bennett dhe kushërira e tyre Nedra Talley.

Linku: https://www.npr.org/2022/01/12/1072584102/ronnie-spector-of-the-ronettes-has-died-at-age-78

Burimi i fotos:unsplash.com

tags: