Home Aktualitet Aktorja e njohur rrëfen betejën e vështirë me kancerin
Aktorja e njohur rrëfen betejën e vështirë me kancerin
0

Aktorja e njohur rrëfen betejën e vështirë me kancerin

0
0

Aktorja Blythe Danner zbulon betejën e vështirë me kanceri. Me po të njejtën diagnose ishte dhe partneri is aj që fatkeqësisht nuk jeton më.

Këtë vit, pushimet do të jenë pak më të ëmbla për Blythe Danner, e cila zbulon për herë të parë se është drejtë triumfit pas një beteje të gjatë me kancerin oral, e njëjta sëmundje që vrau bashkëshortin e saj të dashur Bruce Paltrow në 2002.

“Të gjithë preken nga kanceri në një farë mënyre, por është e pazakontë që një çift të ketë të njëjtin kancer,” thotë Danner, 79 vjeç.

Ajo u diagnostikua në mars 2018, “Më kujtohet se ngrita sytë nga qielli dhe i thashë Bruce-it, ‘A je e vetmuar atje lart?’”, thotë ajo. “Është një sëmundje e poshtër. Por tani jam mirë dhe i shkëlqyer. Dhe jam me fat që jam gjallë.”

Danner, një aktore fituese e çmimit Emmy e njohur për rolet e saj në Meet the Parents dhe Will & Grace, po punonte në Londër në vitin 2018 kur “Fillova të ndihesha shumë e mërzitur dhe po harroja gjithçka,” kujton ajo. “Dhe më pas ndjeva një gungë në qafën time.”

Linku: https://ca.sports.yahoo.com/news/cristiano-ronaldo-becomes-first-reach-102111807.html

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/cristiano/