Home Aktualitet Shqipëria lëkundet nga tërmeti, ja ku ishte epiqendra
Shqipëria lëkundet nga tërmeti, ja ku ishte epiqendra
0

Shqipëria lëkundet nga tërmeti, ja ku ishte epiqendra

0
0

Vendi ynë është lëkundur nga një tjetër tërmet.

Epiqendra e tërmetit ndodhet pranë Kepit të Rodonit.

Magnituda e regjistruar është 3.2.

Thellësia e goditjes ka qenë 2 kilometra dhe është ndjerë në Durrës e në Tiranë.

Nga inormacionet paraprake nuk njoftohet për dëme në materjale apo në njerëz.

Linku: https://www.emsc-csem.org

Burimi i fotos: unsplash.com