Home Lifestyle Parashikimi i motit, 15 mars 2023
Parashikimi i motit, 15 mars 2023
0

Parashikimi i motit, 15 mars 2023

0
0

Ditën e sotme priten reshje të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe kryesisht mesatar në formën e shtrëngatave.

Në zonën e Alpeve dhe verilindje në lartësitë mbi 800 metër priten reshje të dendura dëbore ndërsa në zonën e juglindjes reshjet e dëborës me intensitet të ulët dhe mesatar.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – veriperëndim me shpejtësi mesatare 2- 8m/sek.

Temperaturat parashikohen në zona malore 5 deri 13°C, në zona e ulëta 7 deri 18°C, në zona bregdetare 12 deri 18°C.

Linku: meteoalb

Burimi i fotos: pexele.com

tags: