Home Lifestyle Parashikimi i motit, 16 mars 2023
Parashikimi i motit, 16 mars 2023
0

Parashikimi i motit, 16 mars 2023

0
0

Moti gjatë ditës së sotme parashikohet me vranësira dhe reshje shiu deri në orët e mengjesit.

Më pas ndërprerje të reshjeve dhe vranësirat do tja lënë vendin kthjellimeve.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2- 8m/sek, ndërsa në bregdet dhe lugina era fiton shpejtësi dhe behet intensive deri në 20m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-4 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore 0 deri 12°C, në zona e ulëta 3 deri 16°C, në zona bregdetare 6 deri 16°C.

Linku: meteoalb

Burimi i fotos: unsplash.com

tags: