Home Aktualitet Vuante nga kanceri, ndahet nga jeta artistja 28 vjeçare
Vuante nga kanceri, ndahet nga jeta artistja 28 vjeçare
0

Vuante nga kanceri, ndahet nga jeta artistja 28 vjeçare

0
0

Ndahet nga jeta ylli i “Carrie”, Samantha Weinstein, në moshën 28-vjeçare

Aktorja po luftonte me kancerin. Ajo u njoh më gjerësisht për rolin e saj në xhirimin e 2013 të Stephen King’s Carrie, ku luajti Chloë Grace Moretz në rolin kryesor. Ajo ndërroi jetë pasi u diagnostikua me një formë të rrallë të kancerit ovarian.

Pasi luftoi me sëmundjen që nga viti 2021, vdekja e saj u njoftua në faqen e saj në Instagram nga familja e saj.

Në tetor të vitit të kaluar, aktorja kanadeze u martua me partnerin e saj Michael Knutson dhe të dy shkuan në një muaj mjalti të vonuar në Japoni muajin e kaluar.

Linku: https://www.nme.com/news/film/carrie-star-samantha-weinstein-dies-aged-28-3448443

Burimi i fotos:pexele.com

tags: