Home Aktualitet Komediani Russell Brand akuzohet për sulm seksual
Komediani Russell Brand akuzohet për sulm seksual
0

Komediani Russell Brand akuzohet për sulm seksual

0
0

Russell Brand është akuzuar për përdhunim, sulm seksual dhe abuzim bazuar në pretendimet e katër grave që e njihnin atë gjatë një periudhe shtatëvjeçare në kulmin e famës së tij. Brand mohoi akuzat dhe tha se të gjitha marrëdhëniet e tij kanë qenë konsensuale.

The Sunday Times, The Times e Londrës dhe “Dispatches” e Channel 4 thanë se një grua pretendoi se ishte përdhunuar, ndërsa tre të tjera e akuzuan atë për sulm seksual. Një nga gratë tha gjithashtu se ai kishte qenë fizikisht dhe emocionalisht abuzues.

Gratë thanë se ndjeheshin gati të tregonin historitë e tyre vetëm pasi iu afruan gazetarët, me disa që përmendin rëndësinë e sapogjetur të Brand si një ndikues i mirëqenies në internet si një faktor në vendimin e tyre për të folur.

Ai më vonë bëri kërcimin në Hollywood, duke u shfaqur në filma të tillë si “Forgetting Sarah Marshall” në 2008 dhe xhirimi i “Arthur” në 2011. Brand ishte i martuar me yllin e popit amerikan Katy Perry nga 2010-2012.

Vitet e fundit, ai u transformua në një komentues politik dhe ndikues që postonte video në YouTube për tema të tilla si liria personale dhe pandemia COVID-19.

Linku: https://www.cbsnews.com/news/russell-brand-sexual-assault-allegations/

Burimi i fotos: pexele.com

tags: