Home Lifestyle Horoskopi ditor, 19 shtator 2023
Horoskopi ditor, 19 shtator 2023
0

Horoskopi ditor, 19 shtator 2023

0
0

Dashi

Tani për tani është tema e punës që ju emocionon më shumë. Keni ide të shkëlqyera në mendje dhe projekte të rëndësishme për të çuar përpara dhe jeni më të vendosur se kurrë për të arritur rezultate të paarritura më parë. Sidomos nga nesër do të keni një qiell shumë të dobishëm sidomos për ata që kanë çështje pune për të zgjidhur. Marsi në opozitë do ju bëjë veçanërisht të gjallë dhe të paduruar. Për këtë arsye rrezikoni të kafshoni më shumë sesa mund të përtypni. Mundohuni të veproni me kujdes dhe mos u kapni në furi.

Demi

Për ju ka ardhur një fazë e re në të cilën më në fund do të mund të flisni për çlirimin dhe një fillim të ri që do të jetë më stimulues dhe fitimprurës. Prej disa kohësh, Horoskopi i Fox-it kishte parashikuar ndryshime të mëdha që do të vinin për Demin midis shtatorit dhe tetorit. Me Jupiterin në një aspekt të shkëlqyer dhe Saturnin në një pozicion shumë interesant, do të ketë të gjitha kushtet për të bërë një ndryshim dhe për të nisur një aventurë të re sipërmarrëse. Nëse ka gjëra që nuk dëshironi të bëni më, ky është momenti për të thënë mjaftueshëm njëherë e përgjithmonë, pa hezitim apo keqardhje.

Binjakët

Kalimi i Saturnit në shenjë po sjell ngadalësime të forta në jetën tuaj. Natyrisht kjo është vetëm një fazë kalimtare që do të kërkojë pak durim dhe këmbëngulje. Ndoshta rezultatet do të vijnë me një vonesë të caktuar dhe për këtë arsye do të duhet të presim momentin e duhur. Për një person Binjak, të kesh durim dhe të ndalosh për të pritur momentin e duhur është shumë e ndërlikuar, edhe sepse jeni mësuar të nxitoni dhe të mos ndaleni kurrë.

Gaforrja

Me Jupiterin dhe Saturnin në aspekt të shkëlqyer do të ketë të gjitha kushtet për të filluar sërish dhe për t’u rikthyer në lojë. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që kanë humbur punën dhe duan të rihyjnë në qarkun e prodhimit ose për ata që studiojnë dhe duhet të ndryshojnë ritmin për të arritur në vijën e finishit më shpejt. Keni shumë projekte në linjë dhe dëshironi të jeni fitues me çdo kusht. Nëse keni këmbëngulje dhe qëndrueshmëri, rezultatet do të vijnë së shpejti.

Luani

Në fillim të javës do bëni mirë të përballoni gjithçka me qetësinë e duhur, pa u kapur nga furia. Do të ketë vonesa të shkaktuara nga një kombinim i pafavorshëm astral. Ata që kanë një rol përgjegjësie mund t’i nënshtrohen kontrolleve ose presioneve të jashtme, të cilat do të duhet të menaxhohen me maturi dhe diplomaci. Mos lejoni që instinktet tuaja të pushtojnë dhe shmangni reagimet e papritura nëse diçka nuk shkon.

Virgjëresha

Që nga fillimi i pranverës, me Saturnin në opozitë, ju është dashur të përballeni me ndryshime të rëndësishme që kanë të bëjnë me punën, por jo vetëm. Jupiteri i favorshëm ju ndihmoi të qëndroni gjithmonë në këmbë edhe kur gjërat nuk shkonin mirë për ju. Tani po lindin mundësi të reja për t’u shfrytëzuar dhe do t’ju duhet të përgatiteni për to. Beqarët duhet të përpiqen të shtyjnë sidomos nëse keni takuar së fundmi një person intrigues. Ejani përpara pa rezerva dhe mos jini të frikësuar ose të trembur.

Peshorja

Marsi në shenjën tuaj ju fton të bëni gjithçka me nxitim për të rikuperuar terrenin e humbur. Në këtë rast është e nevojshme që të mos kapeni në furinë e dëshirës për të bërë gjithçka menjëherë për të përmirësuar terrenin, edhe sepse gabimet janë gjithmonë afër. Më mirë të përpiqeni të mendoni me kujdes për çdo lëvizje dhe të veproni me maturi dhe durim. Mundohuni të mos bëni shumë përpjekje fizike, përndryshe do ta paguani çmimin. Sipas horoskopit të ditës, nuk është koha për të akumuluar shumë punë apo për të marrë shumë angazhime.

Akrepit

Është gjithmonë një periudhë e rëndë për ju Akrepat, për shkak të detyrimeve të shumta dhe pakënaqësisë. Megjithatë, mbështetja e Hënës do t’ju ndihmojë të keni intuitë të shkëlqyera, jo vetëm në punë, por edhe në jetën praktike. Jupiteri disonant dhe Venusi e kundërta do t’i ndalin pak projektet tuaja dhe do t’ju detyrojnë të rishikoni disa programe. Disa përgjigje të rëndësishme do të vijnë vetëm në fund të vjeshtës.

Shigjetari

Në këtë moment prioritet për ju është të jetoni një marrëdhënie të kënaqshme mbi të gjitha të përpiqeni të zgjidhni mosmarrëveshjet me partnerin. Puna tani luan një rol dytësor në jetën tuaj. Afërdita në aspektin pozitiv do të favorizojë veçanërisht çiftet e reja dhe solide, por edhe ata që janë ende në kërkim të një shpirti binjak. Në punë, sidomos kohët e fundit, ka pasur ngadalësime të mëdha. Saturni disonant do t’ju bëjë të urreni rutinën e zakonshme të ditëve tuaja dhe do të rrisë dëshirën për të bërë gjëra të reja.

Bricjapi

Ju jeni duke përjetuar një fazë ngjitjeje të pandalshme që nuk do të hasë asnjë pengesë. Është gjithashtu e vërtetë që jeni pak të lodhur dhe të stresuar, sepse po jepni maksimumin, ndërkohë që pushoni shumë pak. Mbi supet tuaja ju rëndojnë shumë përgjegjësi dhe kjo ju bën edhe më të tensionuar dhe më nervozë. Mund të lindin konflikte me njerëz që, sipas jush, nuk funksionojnë siç duhet ose janë shumë sipërfaqësorë në punën e tyre. Do të duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë, duke mos thënë gjëra për të cilat mund të pendoheni keq.

Ujori

Keni mbjellë shumë por keni arritur pak dhe kjo ju bën të ndiheni pak të lodhur dhe të dekurajuar. Natyrisht kjo është vetëm një fazë kalimtare e kushtëzuar nga prania e yjeve. Nëse keni një kërkesë ekonomike për të paraqitur, yjet ju këshillojnë ta bëni menjëherë pa hezitim. Do t’ju duhet të bëni zgjedhje që mund të zhgënjejnë disa njerëz në jetën tuaj për të kënaqur të tjerët. Në raste të caktuara, nuk mund të shmanget një zgjedhje e nevojshme, edhe nëse është e dhimbshme. Në dashuri mund të ndodhë që të dëshironi një person që aktualisht është i paarritshëm për një sërë arsyesh që janë jashtë kontrollit tuaj.

Peshqit

Vazhdon faza e trazuar e këtij muaji shtator, e karakterizuar nga kundërshtimi i Mërkurit. Sipas horoskopit të ditës, dikush mund të vërë në dyshim cilësitë tuaja dhe kjo mund të krijojë nervozizëm dhe ankth. Ka ende shumë situata për të sqaruar në jetën tuaj. Do bëni mirë ta bëni menjëherë duke u përpjekur të kompensoni kohën e humbur, veçanërisht nëse flasim për çështje sentimentale. Do të ketë një mënyrë për të rikuperuar projektet që i kishit vënë tashmë në fund edhe falë kalimit të Saturnit. Mundohuni të mos arrini në tetor me shumë dyshime të pazgjidhura.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-del-giorno-le-stelle-di-martedi-19-settembre-2023/

Burimi i fotos: pexele.com