Home ShowBiz Rita Ora kritikohet për koleksionin me markën “Primark”
Rita Ora kritikohet për koleksionin me markën “Primark”
0

Rita Ora kritikohet për koleksionin me markën “Primark”

0
0

Bashkëpunimi i markës së modës “Primark” me Rita Orën është kritikuar nga fansat e modës pasi ata teorizojnë se këngëtarja “nuk ka dizajnuar” asnjë nga koleksionet.

Fansat në rrjetet sociale kritikuan shitësin e modës së shpejtë për “thjesht ngjitjen e emrit të Rita Orës” në dizajnet e vjetra që ajo tashmë ishte duke i rrahur përpara prezantimit të martën.

Koleksioni prej 169 pjesësh përmban një sërë elementësh të vjeshtës, të tilla si: çizme, pallto, funde dhe trikotazh, si dhe bluza të shkurtra, dollakë dantelle dhe kapele bejsbolli, shkruan The Sun.

Sipas “Primark”, ka gati dy vjet që kuron veshjet me këngëtaren e hitit “Hot Right Now”, Rita Ora.

Dizajnerja e modës Maddy Page u kritikua kundër koleksionit, duke thënë se ajo mendon se është një “mbulim” për publikimet standarde të vjeshtës të markës për t’i bërë pjesët “të duken më emocionuese”.

Palltot e koleksionit u kritikuan më së shumti pasi blerësit me sy të mbrehtë thanë se kishin parë një numër të pjesëve të dimrit duke u shitur në “Primark” më parë.

Palltoja e saj prej 45 funteve (51 euro) ngjyrë rozë e lehtë u shpërnda në TikTok dje nga krijuesja e përmbajtjes Lucy Blu.

Linku: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-12540361/Im-plus-size-tried-Rita-Oras-new-Primark-collection-left-mixed-feelings.html

Foto: https://www.instagram.com/ritaora/?hl=en