Home Aktualitet Regjisori i njohur shqiptar Paulin Shkjezi ndahet nga jeta
Regjisori i njohur shqiptar Paulin Shkjezi ndahet nga jeta
0

Regjisori i njohur shqiptar Paulin Shkjezi ndahet nga jeta

0
0

Regjisori i njohur Paulin Shkjezi është ndqarë nga jeta.

Regjisori vjen nga një familje artistësh është djali i aktorit të madh Ndrek Shkjezi.

Paulin Shkjezi ishte regjisor i RTVSH në të cilin punoi për më shumë se 25 vjet ku janë realizuar emisione nën regjinë e tij.

Ndarja e tij nga jeta erdhi për shkak të problemeve shëndetësore, gjithnjë e në përkeqësim.

Shkjezi la gjurmët e tij kudo që shkoi, por spikati dhe u bë i njohur që kur ishte gjimnazist.

Miq dhe të afërm të regjisorit kanë shprehur përmes postimeve në rrjete sociale mesazhe ngushëllimi për familjarët.

Linku:

https://www.facebook.com/gjergj.rita/posts/10228259374382655?ref=embed_post

Burimi i fotos:https://www.google.com/search?q=paulin+shkjezi&sca_esv=582627702&rlz=1C1CHZN_enAL1030AL1030&tbm=isch&sxsrf=AM9HkKlbQwDqJvZAtSH0bsOI-J9c5i_MyQ:1700057963474&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwifo4q4mcaCAxV70gIHHfemBL4Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1536&bih=730&dpr=1.25#imgrc=fsdPVDG5rsSv7M

tags: