Home Aktualitet Grimierja dhe balerina e famshme ndahet nga jeta në moshën 40 vjeçare
Grimierja dhe balerina e famshme ndahet nga jeta në moshën 40 vjeçare
0

Grimierja dhe balerina e famshme ndahet nga jeta në moshën 40 vjeçare

0
0

Brandi Mallory, ylli i humbjes së peshës ekstreme, vdes në moshën 40-vjeçare

Brandi Mallory, një grimier dhe balerin që u shfaq në serialin realitet ABC Extreme Weight Loss në 2014, vdiq në Stone Mountain, Ga në moshën 40 vjeçare.

Një përfaqësues i Zyrës së Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut Fulton konfirmoi lajmin për PEOPLE, por nuk bëri të ditur shkakun e vdekjes.

Mallory u shfaq në sezonin e katërt të Humbjes së Peshës ekstreme, i cili nxirrte në pah një person të ndryshëm çdo javë, ndërsa ata iu nënshtruan regjimeve rigoroze për të humbur peshë. Gjatë kohës së saj në shfaqje, Mallory shkoi nga 329 paund në 178 paund.

Ajo shpjegoi udhëtimin e saj drejt humbjes ekstreme të peshës në një intervistë me Kirby Carroll në 2018, duke detajuar se si vdekja e një motre të familjes shërbeu si një thirrje zgjimi. “Ishte shkatërruese dhe ajo nuk ishte aq e madhe sa unë,” tha Mallory. “Ajo pati një atak në zemër. Unë fjalë për fjalë zgjohesha çdo ditë sikur… kjo mund të jetë dita ime e fundit që zgjohem, si, nuk e di se çfarë do të ndodhë me mua.”

Linku: https://ew.com/tv/extreme-weight-loss-star-brandi-mallory-dies-40/

Burimi i fotos: pexele.com