Home Aktualitet Lajm i hidhur për futbollin, sulmuesi i njohur humb jetën tragjikisht në moshën 28 vjeçare
Lajm i hidhur për futbollin, sulmuesi i njohur humb jetën tragjikisht në moshën 28 vjeçare
0

Lajm i hidhur për futbollin, sulmuesi i njohur humb jetën tragjikisht në moshën 28 vjeçare

0
0

Diego Chavez, sulmuesi i dashur i FC Juarez, vdes në një aksident me makinë në moshën 28-vjeçare.

I njohur me dashuri si ‘El Puma’, Chavez u bë i dashur për fansat me entuziazmin e tij infektiv dhe angazhimin e palëkundur në fushë. Në kohën e tij me FC Juarez, ai bëri 46 paraqitje, duke shënuar tre gola dhe duke lënë gjurmë të pashlyeshme në klub.

Lajmi për vdekjen e Chavez ka lënë të tronditur të gjithë komunitetin e FC Juarez. Në një deklaratë të përzemërt të publikuar në rrjetet sociale, klubi i bëri homazhe yllit të tyre të rënë, duke theksuar gëzimin, thjeshtësinë dhe dashurinë e tij për ngjyrat e ekipit.

Raportimet tregojnë se ai ka humbur kontrollin e makinës së tij, duke u përplasur me një tabelë dhe duke u bllokuar në rrënojat. Është një kujtesë e fortë e paparashikueshmërisë së fatit dhe rëndësisë për të çmuar çdo moment.

Linku: https://clutchpoints.com/mexican-striker-tragically-dies-in-a-car-crash

Burimi i fotos: pexele.com

tags: