Home Aktualitet Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën 59 vjeçare si pasojë e një ataku në zemër
Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën 59 vjeçare si pasojë e një ataku në zemër
0

Aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën 59 vjeçare si pasojë e një ataku në zemër

0
0

Vdes nga një atak në zemër në moshën 59-vjeçare, aktori i njohur Rituraj Singh i famës “Banegi Apni Baat”

Aktori i njohur Rituraj Singh, i njohur për prezencën e tij të veçantë si drejtues dhe aktor, ka ndërruar jetë tragjikisht si pasojë e një ataku kardiak.

Duke lënë një shenjë në sferën e televizionit gjatë viteve 1990, Rituraj Singh u bë një emër i njohur si drejtues i shfaqjes së lojërave realitet “Tol Mol Ke Bol” në Zee TV. Personaliteti i tij tërheqës dhe sjellja e dashur e bënë atë të dashur për audiencën në mbarë vendin, duke e vendosur atë si një figurë të shquar në industrinë e argëtimit.

Rituraj Singh shfaqi shkathtësinë e tij si aktor në mediume të ndryshme. Ai zbukuroi ekranin e vogël me talentin e tij, duke u shfaqur në seriale, filma dhe shfaqje të shumta OTT gjatë gjithë karrierës së tij të shkëlqyer. Një nga sipërmarrjet e tij të dukshme televizive ishte shfaqja jashtëzakonisht popullore “Banegi Apni Baat”, e cila u transmetua në Zee TV në 1993, duke e forcuar më tej pozicionin e tij si një aktor i gjithanshëm dhe i kompletuar në industri.

I lindur me një pasion të lindur për aktrimin, Rituraj Singh filloi udhëtimin e tij në industrinë e argëtimit me vendosmëri të palëkundur. Me kalimin e viteve, ai e përmirësoi zanatin e tij dhe gdhendi një vend për vete, duke u bërë një figurë e nderuar në botën e televizionit. Vdekja e tij e parakohshme ka lënë boshllëk në zemrat e fansave dhe kolegëve të tij, të cilët e kujtojnë me dashuri për talentin, përkushtimin dhe ngrohtësinë e tij të jashtëzakonshme.

Linku: https://news.abplive.com/entertainment/celebrities/rituraj-singh-death-banegi-apni-baat-actor-dies-of-heart-attack-at-59-1665893

Burimi i fotos:ëpexele.com

tags: