Home Aktualitet Komediani i njohur Keith në ‘The Office’ ndahet nga jeta
Komediani i njohur Keith në ‘The Office’ ndahet nga jeta
0

Komediani i njohur Keith në ‘The Office’ ndahet nga jeta

0
0

Aktori dhe komediani Ewen MacIntosh, i njohur më së miri për rolin e Keith Bishop në serinë origjinale të Ricky Gervais në Mbretërinë e Bashkuar të “The Office”, ka vdekur në moshën 50 vjeçare.

“Me zemër të rëndë mund të konfirmoj lajmin shumë të trishtuar për vdekjen e klientit tonë Ewen”, tha kompania e tij e menaxhimit në një deklaratë për Variety.

“Ewen ishte një aktor i mrekullueshëm dhe një qenie njerëzore edhe më e mirë. Ai i bënte njerëzit të qeshin dhe kishte një zemër kaq të mirë. Ai preku jetën e të gjithë atyre që ranë në kontakt me të. Ewen vuajti nga shëndeti jo i mirë.’

I lindur në Uells, MacIntosh u shfaq në shfaqje të ndryshme në skenë dhe ekran, duke përfshirë “Little Britain” dhe serialin realitet “Celebrity Come Dine with Me”, dhe gjithashtu performoi në Festivalin e Frigoriferit të Edinburgut në 2007.

Duke luajtur kontabilistin e vdekur Keith Bishop, ai vodhi skena të shumta në dy sezone të shfaqjes së suksesshme, e cila katapultoi krijuesit e saj Gervais dhe Stephen Merchant dhe shumë prej aktorëve të saj në yll. Më vonë ai u bashkua me Gervais në serinë e fundit të “After Life”, duke luajtur një njeri të cilit i ishte ndaluar të hynte në një restorant që mund të hani.

Linku: https://variety.com/2024/tv/global/ewen-macintosh-dead-keith-the-office-uk-1235917903/

Burimi i fotos:pexele.com

tags: