Home Lifestyle Horoskopi ditor, 3 prill 2024
Horoskopi ditor, 3 prill 2024
0

Horoskopi ditor, 3 prill 2024

0
0

Dashi

Tani më shumë se kurrë jeni gati për veprim dhe për këtë arsye acaroheni lehtësisht nga fakti se nuk jeni në gjendje të përfundoni një projekt. Kështu thotë horoskopi i ditës i Paolo Fox, sipas të cilit ju keni një qiell shumë të fortë me Diellin dhe Mërkurin në pozicione të mira (së shpejti edhe Venusi), ndaj çdo vonesë ju shkakton shumë nervozizëm dhe urreni humbjen e kohës. Dashuria është shumë e mirë, si për beqarët, ashtu edhe për personat që kanë një partner të qëndrueshëm dhe po mendojnë për hapa të rëndësishëm si bashkëjetesa apo martesa.

Demi

Në këtë ditë ju duhet të luftoni me një Hënë që ju bën të zhgënjyer, të fokusuar më shumë në realitet sesa në fantazi dhe në botën e magjepsur në të cilën ishit strehuar për një kohë të gjatë. Kini kujdes në marrëdhëniet e reja të punës, duke folur për të mbajtur këmbët në tokë. Negociatat e favorizuara deri në fund të majit, të lehtësuara nga Jupiteri dhe do të ketë kohë deri në datën 30 të muajit për të bërë zgjedhje “të fuqishme” dhe vendimtare. Megjithatë, ata që duan të përfshihen plotësisht do të bëjnë mirë të mendohen dy herë sepse rezultatet, pavarësisht gjithçkaje, nuk janë 100% të garantuara.

Binjakët

Pas një Pashke të nënshtruar dhe të mërzitshme, gjërat tani janë padyshim më mirë. Jeni të fortë dhe luftarak, pavarësisht rënies fizike që ju ka parë protagoniste në orët e fundit, tani duhet të përveshni mëngët dhe të bëni diçka më shumë deri në qershor. Afërdita bëhet sërish aktive nga 5 Prilli, duke favorizuar ata që kanë përjetuar ndjenja në një mënyrë shumë pasive, të cilët tani mund ta bëjnë zërin e tyre të dëgjohet më shumë dhe të kërkojnë qartësinë që u nevojitet. Mund të jetë e nevojshme të ecni përpara, edhe në punë, por fillimisht duhet të mbyllim situatat dhe projektet e pafrytshme.

Gaforrja

Keni shumë dëshirë të arratiseni nga një jetë e përditshme që nuk ju jep kënaqësi: ka shumë nervozizëm dhe po ia hiqni atë njerëzve që nuk i kanë mbajtur premtimet e tyre. Në gjysmën e dytë të prillit qielli do të ndryshojë, mos lejoni që shtysat dhe impulsiviteti t’ju bëjnë t’i jepni fund shumë shpejt disa situatave, si në dashuri ashtu edhe në punë. Mos prisni gjithçka menjëherë, do të duhet durim dhe vendosmëri.

Luani

Është një kohë për sfida, beteja, konkurrencë dhe e gjithë kjo ju stimulon shumë. Një qiell i vrullshëm, thotë Paoolo Fox, do ta bëjë muajin prill shumë luftarak, një ilaç të vërtetë për ju. Pasdite do të jeni pak të nënshtruar, mos rrini deri vonë dhe prisni tranzitin pasionant të Venusit (i cili do të nisë të premten) që do t’ju japë forcë në dashuri dhe vendimmarrje dhe vendosmëri për të bërë një zgjedhje të rëndësishme. Është koha për mundësi të mëdha, shfrytëzojini ato shpejt sepse mund të përfitoni vërtet avantazhe të mëdha.

Virgjëresha

Sfidat hapen edhe për ju të lindur në shenjën e Virgjëreshës. Veprimi është sërish protagonist, Afërdita së shpejti nuk do të jetë më përballë dhe më në fund do të vijnë përgjigjet. Dashuria intriguese si për çiftet, të cilët do të ringjallën pasionin, ashtu edhe për beqarët që kërkojnë aventura. Në përgjithësi duhet të jeni të fortë dhe vendimtarë sepse përballë Marsit sjell ankthin për të mos pasur sukses, Saturni i pafavorshëm sjell ndryshime. Do të varet nga zgjedhjet që do të bëni, por logjika tregon rrugën drejt suksesit, ndiqni atë pa paranojë.

Peshorja

Nga njëra anë jeni të shtyrë të bëni gjëra të reja, nga ana tjetër nuk doni të përfshiheni shumë dhe rrezikoni të prishni atë që keni. Ju jeni veçanërisht të paqartë në këtë periudhë, ne duhet të gjejmë një ekuilibër dhe të rregullojmë këtë luhatje emocionesh. Në qershor do të jetë e mundur të fitoni një sfidë, por do t’ju duhet të hiqni dorë nga e tepërta, ajo që ju ngadalëson dhe nuk ju bën të jetoni mirë. Afërdita, Mërkuri dhe Dielli janë në opozitë, shmangni sa më shumë konfliktet me personat që nuk ju kuptojnë dhe nuk janë në të njëjtën gjatësi vale me ju.

Akrepi

Është koha për emocione të reja falë Marsit në aspektin e shkëlqyer, drita jeshile për rikuperimin sentimental. Kushdo që ka pasur disa probleme kohët e fundit ka një shans të mirë për t’i zgjidhur ato dhe në fund të buzëqeshë përsëri. Planifikoni qiellin që ju lejon të bëni diçka më shumë në funksion të javëve të ardhshme, thelloni lidhjet dhe miqësitë. Përveç Marsit të favorshëm, ekziston edhe Saturni dashamirës i cili sjell më pak ashpërsi dhe më shumë dëshirë për të bërë.

Shigjetari

Është e pamundur të mos vini re përfitime në dashuri në këtë periudhë: duhet të mbylleni në shtëpi dhe të mos shihni askënd që të mos vini re përmirësime dhe avantazhe të mëdha në sferën sentimentale, nëse deri tani nuk ka lindur një dashuri tani do të lindë. Mërkuri, Dielli dhe Venusi do t’ju ndihmojnë të rinovoni një marrëdhënie ose të thoni fjalën tuaj nëse një marrëdhënie ka disa probleme, do të përjetoni orë intensive, por më në fund do të mund të shihni qartë. Në punë do dëshironi të sillni risi, ndërsa ata që presin konfirmimin do të kënaqen së shpejti dhe më në fund do të mund të buzëqeshin.

Bricjapi

Ditë të trazuara, jeni duke pritur për një përgjigje që nuk arrin: pjesa e parë e prillit do të jetë reflektimi, e dyta e veprimit. Njerëzit përreth jush ndonjëherë hedhin shumë përgjegjësi mbi ju, por ju, nga ana tjetër, nuk thoni asgjë dhe ndoshta ju pëlqen të bëni kaq shumë gjëra dhe të menaxhoni njerëzit. Ju e dini se mund të punoni mirë vetëm nën presion, por me këtë qëndrim do të rrisni stresin dhe lodhjen. Në datat 8 dhe 9 prill do të duhet të bëni kujdes që të mos fajësoni ata që nuk kanë lidhje me të, pas së cilës do të vijnë lajme të rëndësishme.

Ujori

Ky qiell nuk vendos kufizime në aftësinë tuaj krijuese dhe dashuria mund të bëhet sërish e rëndësishme. Ju dëshironi të përfshiheni dhe të përjetoni një sfidë të re pune, shpirti iniciativ do të fitojë. Nëse duhet të bëni propozime, bëni ato tani, përgjigjet pozitive dhe mundësitë e mira mund të vijnë në qershor. Vjen një stuhi profesionale që do të jetë e rëndësishme për të fshirë mërzinë dhe njerëzit ose gjërat “të padobishme”. Nëse jeta deri tani ju është dukur monotone, duhet të bëni diçka për të gjetur sërish stimulim.

Peshqit

Qiell interesant me Hënën që do të vijë në shenjën tuaj së bashku me Marsin dhe Saturnin: një propozim i mirë mund të arrijë në fund të javës, ndërkohë duhet të vazhdojmë me një projekt që do të japë frytet e para në muajin maj. Dashuria në procesin e rishikimit pozitiv, nuk ka kuptim të humbni kohë duke u përpjekur të ndryshoni të tjerët. Ju duhet t’i pranoni ashtu siç janë dhe ndonjëherë dallimet mund të jenë çelësi fitues në një marrëdhënie. Instinkti ndonjëherë vlen më shumë se arsyeja, veçanërisht për të zhbllokuar disa situata sentimentale në të cilat racionaliteti mund të çojë në zgjedhje të gabuara.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-di-oggi-mercoledi-3-aprile-2024/

Burimi i fotos:pexele.com

tags: